Yahudi işgalciler Ramazan'da da Mescidi Aksa'yı Kirletmeye Devam Ediyorlar

FİLİSTİN 12 Mayıs 2019 13:18
Videoyu Aç Yahudi işgalciler Ramazan'da da Mescidi Aksa'yı Kirletmeye Devam Ediyorlar

Bugün (12 Mayıs Pazar) Ramazan'ın yedinci günü sabahı yahudilerin radikal kesimlerine mensup yerleşimcilerden bir grup yine Mescidi Aksa'ya provokatif bir baskın düzenledi.

Olaya şahit olanlar yahudi grubun kalabalık bir işgalci polis himayesi altında Mescidi Aksa'nın Mağribliler Kapısı tarafından içeriye girdiklerini dile getirdiler. İçeride çok sayıda namaz kılan Müslüman olması sebebiyle yahudi baskıncılar hızlı bir şekilde dolaştıktan sonra Silsile Kapısı'ndan dışarı çıktılar.

İşgal güçleri baskıncıların girmesi için önceden Mağribliler Kapısı'nı açmış ve Mescidi Aksa'nın sahası içinde onların güvenliklerini sağlamak amacıyla güvenlik görevlileri yerleştirmişti.

Yerleşimciler Ramazan'ın dördüne tekabül eden Perşembe günü de kalabalık bir grupla Mescidi Aksa'ya baskın düzenlemiş ve içeride tahrik edici tavırlarla dolaşmışlardı.

Dün gece de işgal güçleri Mescidi Aksa'ya baskın düzenleyerek itikafa girmiş olanları zorla dışarı çıkarmışlardı. Bu yüzden Mescidi Aksa'da itikafa girmiş olan Müslümanlar burayı terk etmek zorunda bırakılmış ve geceyi yakındaki Kırmızı Minare Camisi'nde geçirmek zorunda kalmışlardı. Olaylar esnasında itikafa girenlerin yaşlılarından 12 kişi yaralanmıştı.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
...................
FES TURİZM