Türkistan İslam Cemaati’nden Fetih Ordusu Komutanlarına Taziye Mesajı

SURİYE 11 Eylül 2016 12:08
Videoyu Aç Türkistan İslam Cemaati’nden Fetih Ordusu Komutanlarına Taziye Mesajı

Suriye sahasında ki en etkili muhacir gruplardan biri olan Türkistan İslam Cemaati, 9 Eylül Cuma günü Amerika tarafından şehit (inşAllah) edilen Fetih Ordusu komutanlarından Ebu Ömer Serakib için taziye mesajı yayınladı

Türkistan İslam Cemaati’nin   şehit (inşAllah) Ebu Ömer Serakib  için yayınlamış olduğu taziye mesajını Doğu  Türkistan Bülteni olarak takipçilerimiz için arapçadan türkçeye tercüme ettik

Türkistan İslam Cemaati’nin  şehit (inşAllah) Ebu Ömer Serakib  için yayınladığı taziye mesajını ilginize sunarız :

” Komutan Ebu Ömer Serakib’in Şehadet Taziyesi ”

“Müminlerden öyle erkekler vardır ki Allah’a verdikleri ahde sadık kaldılar. Onlardan kimi ahdini yerini getirmiş gibisi de beklemektedir” diyen Allah’a hamd olsun.

Salat ve selam yaratılmışların en şereflisi seyyidimiz Muhammed’e aile ve sahabelerine olsun. İnanmış bir kalp ve Allah’ın kaderine razı şekilde Fetih Ordusu komutanı Ebu Ömer Serakib’in şehadet haberini aldık.

Onun Koalisyon bombalarıyla şehit edilmesi bize küresel ahtapotun Şam ve ehline olan düşmanlığını tekrardan gösterdi. Ebu Ömer Nusayrilere ve Lübnan Hizbuşşeytanı’na çok acılar tattırdı.

Düşmanları onu öldürünce davanın biteceğini sanıyorlar. O, ardında yetmişten fazla eliyle yetiştirdiği komutan bıraktı. Korkakların gözüne uyku girmesin.

Türkistan İslam Cemaati Şam Ehlinin Yardımcıları olarak bizler şehidin ailesine ve İslam ümmetine bu yiğit kumandan için taziyelerimizi sunarız. Kafirlerin kelimesi alçak, Allah’ın kelimesi ise ne yüce olana dek cihad yolundan ayrılmayacağımızı bir kez daha duyuruyoruz.

 

 

Kaynak : doguturkistanbulteni
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
...................
FES TURİZM