Tunus'lu Kadınlardan İstanbul Sözleşmesine Tepki

İSLAM DÜNYASI 29 Aralık 2020 09:46
Videoyu Aç Tunus'lu Kadınlardan İstanbul Sözleşmesine Tepki

Tunus'lu kadınlar "İstanbul Sözleşmesine" karşı Protesto gösterisi ve basın açıklaması düzenledi.

Hizb-ut Tahrir Tunus Temsilciliği Kadın Kolları, “Yabancı Ajandalara Uşaklık Etmek İçin Şeri Hükümlere Yönelik Başlatılan Seferberlik Yeter Artık” Başlıklı Bir Gösteri Düzenledi

Hizb-ut Tahrir / Tunus Temsilciliği’nin, Tunus’un sözde İstanbul Sözleşmesi’ni imzalamasını reddetmek amacıyla başlattığı Müslüman Aile Bir Kaledir, İyilik Olduğu İddia Edilen ve Tahribat Yayan Anlaşmalara İhtiyaç Duymazbaşlıklı kampanyası çerçevesinde, Milletvekili Muhammed El-Afas, meclis kürsüsünde Kadın Bakanına İslam’ın aile ile ilgili bazı hükümlerini anımsatan bir konuşma yaptı. Sonrasında gerginlik yaşandı, küfürler havada uçuştu, milletvekilleri birbirine girdi. Bunu, kendilerini halkın milletvekilleri olarak gören kimselerin İslam’a yönelik kışkırtıcı konuşmaları izledi. 
 

Öte yandan bazı şüpheli feminist örgütleri, ajan ve hain partiler, eşcinsel dernekleri, şiddet karşıtlığı temalı söz konusu konuşmanın ardından Temsilciler Meclisi önünde İslam’ın kadın ve aile ile ilgili hükümlerini reddeden, gerici sayan ve kadına karşı şiddeti perçinlediğini söyleyen gösteriler düzenlediler. Meclisler ve ajan medya platformlarında arzı endam etmelerinin ardından Hizb-ut Tahrir Tunus Temsilciliği  Kadın Kolları da 19 Aralık 2020’de bir gösteri düzenledi. Gösteride Müslüman kadınlar, dinlerine bağlı kaldıklarını gösteren, Rablerinin hükümlerinde cennetin olduğunu belirten, laik hükümleri ve insan yapımı yasaları reddeden, bunları bugün yaşadıkları sefaletin sebebi olarak gören sloganlar attılar.

Tunus'lu kadınların gösterisi, Hizb-ut Tahrir Tunus Temsilciliği Kadın Kolları Sözcüsü Hannan El Hümeyra’nın konuşmasıyla son buldu. Ardından Müslüman kadınlar laik rejimleri ve yasamalarını kınayan sloganlar attılar.

El Hümeyra konuşmasında , kendilerini yasa koyucular olarak gören ve ümmetin iradesini temsil ettiklerini söyleyen laik milletvekillerinin aslında hainler, paralı askerler,  sahtekâr tanıklar, sömürgecinin ümmet ve İslam karşıtı gündemlerinin hizmetkârları olduklarını belirtti. Parlamentoda yaşanan son olaylarda gerçek yüzlerinin ortaya çıktığını, maskelerinin düştüğünü, özgürlükler, kadın hakları ve zehirli eşitlik söylemleriyle örülen perdelerinin kalktığını, kadınları ahlaksızlığa sürüklemekten ve eşcinsel bir toplum arzusundan başka hiçbir mesajlarının olmadığını, İslam’ı ortadan kaldırmakla görevlendirildiklerini söyledi.

El Hümeyra konuşmasında ayrıca, ümmetin kadınlarının insan yapımı yasaları nasıl reddettiklerini, bu yasalardaki zehrin farkında olduklarını, Rablerinin hükümlerine sımsıkı sarıldıklarını, Allah’tan başka yasa koyucunun ve İslam’dan başka yasamanın olmadığını açıkladı
 

Kaynak : İslamMedya
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL