TRUMP'ın KUDÜS Gevezeliği TEL'İN EDİLİYOR

FİLİSTİN 31 Ocak 2020 10:42
Videoyu Aç TRUMP'ın KUDÜS Gevezeliği TEL'İN EDİLİYOR

ABD Başkanı küstah Trump ve işgalci Yahudi Varlığı Başbakanı Netanyahu’nun açıkladıkları ve adına “Yüzyılın Anlaşması” dedikleri plan, ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu önünde protesto edildi.

ABD Başkanı küstah Trump ve işgalci Yahudi Varlığı Başbakanı Netanyahu’nun açıkladıkları ve adına “Yüzyılın Anlaşması” dedikleri plan, ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu önünde protesto edildi.

Köklü Değişim’in Türkiye genelinde yaptığı Kitlesel Basın Açıklaması çağrısının ilki İstanbul Sarıyer’de bulunan ABD Konsolosluğu önünde yapıldı.

Köklü Değişim Yazarı Musa BAYOĞLU’nun hakkında bilgi verdiği basın açıklamasını Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Mahmut KAR yaptı.

Kar açıklamada bu anlaşmaya Müslümanların tavrı hakkında şöyle dedi: “İslâm Ümmeti olarak bizler, gasıp ve işgalci Yahudi varlığını ve onlarla yapılan hiçbir anlaşmayı tanımıyoruz. Çünkü bu Siyonist Yahudiler, Peygamberlerin katilleri ve Müslümanların en azılı düşmanlarıdır. “İsrail” denen bu oluşum 1948’den bu yana sadece katliam ve zulüm yapmıştır. Onlar Filistin topraklarında olduğu müddetçe bu katliamlar devam edecektir. Filistin meselesinin tek çözümü ise, Yahudi varlığını Mübarek Aksa topraklarından çıkarmak ve bu sözde devleti kökünden kazımaktır. Bunun dışındaki tüm çözüm planları ancak Filistin meselesini köklü çözümünden saptırmak için maksatlı ve beyhude çabalardır.”

Mahmut KAR, İslâm beldelerinin yöneticilerine de seslenerek şunları söyledi: “Yahudiler ile imzalanan tüm hıyanet anlaşmalarını iptal edin. “İsrail” denilen sözde devlet ile tüm ilişkileri durdurun. Onlara hadlerini bildirecek yaptırım kararları alın. Yahudi varlığının elçilerini, konsolosluklarını, istihbarat birimlerini ülkelerinizden kovun. Bu meselenin çözüme kavuşması için Filistin topraklarından tüm Yahudileri temizleyecek orduları artık harekete geçirin. Bunun dışında kâfir batının kirli ve şerli çözüm planlarını reddedin.”

Zaman zaman tekbir ve sloganlarla kesilen basın açıklamasında Kar, Müslümanlara seslenerek Kudüs’ün kurtuluş yolunu gösterdi ve şöyle dedi:

“Şunu kesin olarak bilmemiz gerekir ki, Kudüs ve Mescidi Aksa kınama mesajları ile kurtulmaz. İslâm konferansı örgütünün yemekli toplantıları ile kurtulmaz. Birleşmiş Milletler kararlarına atıf yapmakla kurtulmaz. İsrail ile diplomatik ilişkileri bir süreliğine askıya almakla kurtulmaz. Barış mesajları vermekle kurtulmaz. İki devletli çözümden bahsetmekle kurtulmaz. Kudüs’ün ve Mescidi Aksa’nın kurtuluşu ancak, Kudüs işgal altında iken bize gülmek haram olsun diyen Selahaddinler gibi komutanlarla kurtulur. Kudüs’ü fethettiğinde şehre deve ile değil de güzel bir at üzerinde girmesi istenildiğinde “Eğer biz İslâm’dan başka izzet ararsak Allah bizi zelil eder” diyen Hz. Ömer gibi Raşid Halifelerle kurtulur. Yüklü miktarda paralar karşılığında Filistin’den toprak vermesini isteyen Siyonist Liderlere karşı, “Ben size bir karış dahi toprak satmam, Zira o beldeler benim değil İslâm Ümmetinindir” diyen Abdülhamit gibi basiretli yöneticilerle kurtulur. Velhasıl sözlerle değil ordularla kurtulur.”

Basın açıklaması yapılan dua ile son buldu. Açıklamaya yüzlerce Müslüman kelime-i Tevhid bayrakları ve anlam dolu dövizler ile katıldı.

Köklü Değişim Medya olarak Basın Açıklamasına katılan tüm duyarlı Müslümanlara teşekkür ediyor Allah razı olsun diyoruz. Türkiye’nin diğer şehirlerinde Cuma ve Pazar günü yapılacak protesto ve basın açıklamalarına yine Müslümanları davet ediyoruz ve diyoruz ki:

“Yüz Değil Bin Yıllık Plan Yapsanız da #KudüsBizimdirBizimKalacak!”

İstanbul - Basın açıklaması görselleri

Kaynak : Koklu Değişim
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
...................
FES TURİZM