Taliban'dan yeni açıklama: Operasyon devam ediyor,En az 200 abd ve işbirlikçi öldürüldü

AFGANİSTAN 3 Mart 2019 08:30
Videoyu Aç Taliban'dan yeni açıklama: Operasyon devam ediyor,En az 200 abd ve işbirlikçi öldürüldü

Afganistan İslam Emirliği (Taliban) resmi site üzerinden devam eden Hendek Operasyonları çerçevesinde Helmand ili Vaşir ilçesinde bulunan Şorab askeri hava üssüne dün gece yarısı düzenlenen operasyonun 36 saattir devam ettiği bildirildi.

  ISLAHHABER    HABER MERKEZİ  

Afganistan İslam Emirliği (Taliban) resmi site üzerinden devam eden Hendek Operasyonları çerçevesinde Helmand ili Vaşir ilçesinde bulunan Şorab askeri hava üssüne dün gece yarısı düzenlenen operasyonun 36 saattir devam ettiği bildirildi.36 saatten fazla devam operasyon hakkıda;

Taliban sözcülerinden yapılan son açıklamara göre fedai Taliban savaşçıları ile bağlantı kurduklarını ve 200'den fazla Abd işgalci ve işbirlikçi kuklanın öldürüldüğü, onlarca düşmanın yaralandığı, ayrıca 30'dan fazla APC,tank ve askeri aracın, Abd deniz kuvvetlerinin kullandığı askeri radar, çok sayıda uçağın vurulduğu, yakıt depoları,lojistik depoları ve uçak bakım atölyesinin yandığı bildirildi. Taliban fedai savaşçılarının üs içerisinde saklanan yerli ve işgalci askerleri aradığı bildirildi.

Son gönderilen ses kayıtlarında çatışmanın devam ettiği bildirildi.

Afganistan'ın güneybatısındaki Helmand eyaletinde, Taliban militanlarının Afgan güvenlik güçleriyle yaptığı yangınla mücadele sırasında gizlendiği bir binadan duman yükseliyor.  (AP dosya fotoğrafı)
(Çatışmalarda çıkan yangından bir görüntü)Helmand ve yakındaki bölgelerde masum sivilere karşı acımasız gece baskınlarında kullanılılan Söz konusu askeri üsse, daha önce de bir saldırının gerçekleştirildiği bildirildi.​En son Taliban sözcüleri tarafından yapılan açıklamara göre gece saatlerine kadar süren operasyonda Taliban fedailer ile temasın kaybedildiği bildirildi. 300 kadar düşmanın öldürüldüğü ve daha sonra detaylı bilgilerin paylaşılacağı bildirildi.  


Taliban Nato'nun En Büyük ve En Korunaklı Hava Üssüne Saldırıyor
Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
FES TURİZM