Taliban 400 Kişilik Polis Merkezine Saldırdı

ÖZEL HABER 10 Kasım 2017 15:27
Videoyu Aç Taliban 400 Kişilik Polis Merkezine Saldırdı

Afganistan Helmand vilayetinde Taliban Afgan Polis merkezine saldırdı, saldırıda 400 Afgan güvenlik biriminin içerisinde olan binadan Taliban kaynaklarınca sağ çıkan olmadı.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Afganistan Helmand vilayetine bağlı Leşkargah ilçesinde Taliban tarafından bomba yüklü bir kamyonla Polis merkezine saldırı gerçekleşti.

Saldırı esnasında polis merkezinde 400 civarı görevlinin bulunduğu paylaşılırken, bomba yüklü araç saldırısından sonra polis merkezinin tamamen kullanılamaz hale geldiği ve hiçbir polisin içeriden çıkamadığı aktarıldı.Afganistan hükümeti saldırıyı kabul ederken, kısa bir açıklamayla saldırıda 1 polis yaşamını yitirdi açıklamasını yaparak içerik hakkında paylaşımda bulunmadı.

Afganistan İslam Emirliği (Taliban) sözcüsü Zabihullah Mücahid sabah saatlerinde sosyal medyadan yaptığı açıklama şu ifadeleri kullandı.
Helmand vilayetinin Leşkargah ilçesinde yer alan ve içerisinde yaklaşık 400 asker ve polis'in bulunduğu 2. tabur Polis üssüne yapılan saldırıda binanın tamamen kullanılamaz hale geldiği ve içeriden sağ çıkan olmadığı belirtildi.

Taliban Afganistan'da daha öncede ana üs komuta merkezlerine saldırıda düzenlemişti.

Taliban geçtiğimiz Haziran ayında Paktiya bölgesinde yer alan Özel harekat komutanlığı saldırı düzenlenmiş yaklaşık 200 polis ve askeri öldürmüş akabinde Afganistan hükümetinde yer alan başta savunma bakanı istifa etmişti.


İlgili haber linki;


Taliban'ın geçtiğimiz 2016 yılı sonlarında Helmand'ın Nawa bölgesinde merkez üssünü hedef almıl saldırıyı drone ile görüntülemişti.

Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
FES TURİZM