Taliban: Kunduz'da 7'si Yaralı 12 Abd Askeri Öldürüldü

ÖZEL HABER 23 Mart 2019 00:05
Videoyu Aç Taliban: Kunduz'da 7'si Yaralı 12 Abd Askeri Öldürüldü

Afganistan İslam Emirliği (Taliban) resmi site üzerinden, Kunduz ilinde Abd ve işbirlikçilerinin hava destekli operasyonun püskürtüldüğünü ve 5'i Abd askeri 19 yerel komandanun öldürüldüğünü aktardı.

  ISLAHHABER    HABER MERKEZİ  

Afganistan İslam Emirliği (Taliban) resmi site üzerinden, Kunduz ilinde Abd ve işbirlikçilerinin hava destekli operasyonun püskürtüldüğünü ve 5'i Abd askeri 19 yerel komandonun öldürüldüğünü aktardı.

Bugün akşam saatlerinde yapılan açıklamada;

Abd ve işbirlikçileri tarafından sivillerin evlerine hava destekli baskın için Kunduz ilinin aynı isme sahip merkez ilçesi olan Kunduz'da İslam Emirliği Mücahileri tarafından engellendiği aktarıldı.

Mücahitler düşman operasyonunu ağır kayıplarla savuşturduğunu ve  5'i ABD işgalcisi olmak üzere 18 komandonun öldürüldüğünü ve 7'si Amerikan 19 askerin daha yaralandığını bildirildi.

Misilleme olarak, Abd teröristleri savaş uçakları yerleşim bölgelerini bombaladığı ve birkaç evin yıkılıp savunmasız sivillerden kadın ve çocukların katledildiği bildirildi. 

Kuzey Kunduz'dan başka bir habere göre Perşembe günü Khan Abad ilçesinde bir işbirliçinin keskin nışancı saldırısında öldürüldüğü aktarıldı.

Sözcü Zabihullah Mücahid; Pentagon, gerçek ölüm ve yaralanma sayısını gizleme alışkanlığına sahiptir ve bu nedenle gerçek kayıp sayısı 5 olduğundan 2 işgalcinin ölümünü açıkladığını aktardı.

Taliban: Kunduz'da 2'si Amerikan 5 asker öldürüldü
Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
FES TURİZM