Suriye'den En Sıcak haberler.. 05-12-2019

SURİYE 5 Aralık 2019 15:33
Videoyu Aç Suriye'den En Sıcak haberler.. 05-12-2019

Suriye'den en son haberler haberimizde...

03:13 - Halep güneyindeki Kosniye ve Tel Hadye köylerine rejim milislerinin düzenlediği roketli saldırıda bir kadın hayatını kaybetti 3 çocuk yaralandı.

03:18 - Muhalif gruplar İdlib doğusundaki Meşrefe ve Mahcura köylerinde bulunan rejim mevzilerini ağır toplarla hedef aldı. Rejimden ölü ve yaralılar var.

03:23 - Rus savaş uçakları Idlib güneyindeki Serakib beldesini vurdu.

03:49 - Hama batısındaki Sulheb beldesinde kanun dışı tutuklama yapan Nimr Kuvvetleri ile şebbihalar arasında çatışma çıktı. Sulheb güvenlik Şubesi Başkanı Albay Ekrem Nafia ve yardımcısı yaralandı. Çatışmada her iki taraftan toplam 8 kişi öldü.

04:55 - Rejim topçuları İdlib güneyindeki Surman beldesinde bulunan TSK üssünün çevresini vuruyor.

06:18 - Milli Ordu İdlib doğusundaki Mahcura bölüğünü ağır toplarla vurdu. Rejimden ölü ve yaralılar var.

06:35 - Milli Ordu birlikleri Tel Abyad güneyindeki Hafye Salim köyünde bulunan PKK mevzilerini ağır silahlarla vuruyor.

06:37 - Rus savaş uçakları Idlib güneyindeki Serakib beldesini vurdu. 1 çocuk hayatını kaybetti 6 kişi de yaralandı.

06:49 - Muhalif gruplar İdlib doğusundaki Um Tayne köyü çevresinde biri Subay 5 rejim milisini etkisiz hale getirdi,ayrıca grubun geri kalan milisleri de yaralandı.

08:22 - Muhalif gruplar İdlib doğusundaki Um Tayne köyüne girmeye çalışan rejim milislerini şiddetli çatışmalar sonucu ağır kayıp verdirerek geri püskürttü.

08:36 - Suikastleriyle ünlü Ebu Amara Tugayı öğle saatlerinde Şam'ın Levan bölgesinde rejim milislerinin bulunduğu bir noktayı patlayıcı cihazla hedef aldı. Çok sayıda ölü ve yaralılar var. 

08:53 - Muhalif gruplar İdlib doğusundaki Um Tayne köyü çevresinde rejime ait bir tankı imha etti.

09:11 - Kimliği belirsiz savaş uçakları Suriye - Irak sınırında bulunan Hemedan kasabasında İran devrim Muhafızlarına ait silah ve mühimmat depolarını vurdu.

11:18 - Muhalif gruplar İdlib doğusundaki Um Celal köyüne sızmaya çalışan rejim milislerini geri püskürttü. Çıkan çatışmada 10 milis öldü. Yaralıları almaya gelen milisler de yoğun ateş sonrası geri çekildi.

12:04 - Lazkiye kuzeyindeki Kibene hattında bulunan Haddade köyüne ilerlemeye çalışan rejim milisleri ile muhalif gruplar arasında çıkan çatışmada bir grup rejim milisi etkisiz hale getirildi.

14:55 - Milli Ordu İdlib doğusundaki Sencer beldesine bağlı Hiyare köyünde rejimin operasyon merkezini Grad füzeleriyle hedef alarak imha etti. Rejimden ölü ve yaralılar var.

 
Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
FES TURİZM