Sri Lanka saldırılarını IŞİD üstlendi

DÜNYA 23 Nisan 2019 16:30
Videoyu Aç Sri Lanka saldırılarını IŞİD üstlendi

Sri Lanka'da kiliselere yönelik saldırıyı IŞİD üstlendi.

Sri Lanka'da pazar günü gerçekleştirilen saldırıları IŞİD, propaganda için kullandığı yayın organı Amak Ajansı üzerinden yaptığı bir açıklamayla üstlendi. Açıklamada saldırının "kendilerine bağlı savaşçılar" tarafından gerçekleştirildiği belirtildi.

D41OTXwWsAA_qX7


HÜKÜMET YEREL ÖRGÜTÜ SUÇLADI

Sri Lanka Sağlık Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Rajitha Senaratn, saldırılar için Ulusal Tevhid Cemaati örgütünü işaret etmişti. Sri Lanka Telekomünikasyon Bakanı Harin Fernando da kişisel Twitter hesabında, Sri Lanka Emniyet Müdür Yardımcısının imzasıyla yayımlanan 11 Nisan tarihli bir istihbarat raporunun fotoğrafını paylaşmıştı. Raporda, "Ulusal Tevhid Cemaati" adlı örgütün, Paskalya Bayramı'nda ülkedeki Katolik kiliselerine ve İngiltere Yüksek Temsilciliğine yönelik eylem hazırlığında olduğuna dair bilgilerin yer aldığı belirtildi. Fernando, yetkilileri raporu görmezden gelmekle suçladı.

"YENİ ZELANDA SALDIRILARI İÇİN MİSİLLEME" DENİLDİ

Ayrıca Sri Lanka Savunma Bakanı Dinendra Ruwan Wijewardene, bugün Meclis'te yaptığı konuşmada "Saldırının Yeni Zelanda'nın intikamını almak üzere planlandığını" düşündüklerini açıkladı.

Sri Lanka’da kilise yakınlarında bir patlama daha meydana geldi

Kaynak : Time Turk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
...................
FES TURİZM