Rusya ve Esed Rejimi İdlib’te Katliamlarını Sürdürüyor

SURİYE 19 Aralık 2019 13:24
Videoyu Aç Rusya ve Esed Rejimi İdlib’te Katliamlarını Sürdürüyor

​​​​​​​Esed rejiminin İdlib'de aralarında bir pazar yerinin de bulunduğu çok sayıda noktaya düzenlediği hava saldırılarında 2 sivil yaşamını yitirdi.

İdlib'de rejim uçakları Maaretinuman ilçesi, Cercenaz beldesi, El Gadafa, Maarşurin, Maarşimarin, Han Sübül, Bebbila, Tuh, Katra ve Şara köylerine saldırı düzenledi.

Ölü sayısının artmasından endişe ediliyor

İdlib Sivil Savunma ekiplerinden alınan bilgiye göre, Maaretinuman ilçesindeki pazar yerine düzenlenen saldırıda 2 sivil yaşamını yitirdi, çok sayıda sivil yaralandı.

Öte yandan muhaliflere ait uçak gözlemevine göre, Rus savaş uçakları da söz konusu ilçe ile Maarşimşe, Tel Mennis, Deyr Şarki, Birnan, Hiraki, Merdih ve İcaz köylerini vurdu.

Bombardımanlar sürerken, ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

2018'den bu yana saldırılar artarak devam ediyor

Esed rejimi ve Rusya, kasım ayı başından bu yana Halep'i Şam'a ve Lazkiye'ye bağlayan M4 ile M5 karayolları arasında yer alan sivil yerleşimlere havadan ve karadan sistematik saldırılar düzenliyor.

İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde yerinden edilen sivillere ilişkin veri çalışması yürüten Suriye Müdahale Koordinatörlüğüne göre, bu süre içinde yaklaşık 110 bin sivil Suriye-Türkiye sınır hattına yakın bölgelere göç etti.

Türkiye ile Rusya arasında 17 Eylül 2018'de imzalanan mutabakattan bu yana İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde rejim ve Rusya'nın saldırılarında 1300'den fazla sivil öldü. Saldırıların yoğun olduğu bölgelerden nispeten sakin yerlere ve özellikle Türkiye sınırı yakınına göç edenlerin sayısı ise son bir yılda 1 milyonu aştı.

Kaynak : haksoz haber
1000
icon
Kafkas 20 Aralık 2019 23:03

Müslüman bir delikten bir defa ısırılır. Rusların və İran şiilerinin ihanetini və zulmünü defalarca görmüş "Osmanlı torunuyuz "diye nara atan türkiyeliler ne çabuk her şeyi unutuyorlar

0 3 Cevap Yaz

Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
FES TURİZM