Rusya'dan Suriye'de sivilleri yakmak için tam teşekküllü hava üssü!

SURİYE 12 Ağustos 2016 10:21
Videoyu Aç Rusya'dan Suriye'de sivilleri yakmak için tam teşekküllü hava üssü!

Rusya Suriye'deki operasyonlarında kullandığı üssü genişleterek tam teşekküllü askeri hava üssüne dönüştürmeyi planladığı ifade edildi. Rusya üsste Kimyasal silah olmayacağını açıklasa da sivillere yönelik düzenlenen saldırılarda çok sayıda Fosfor,Klor,Misket ve Napalm bombası gibi yasaklı,zehirli ve kimyasal saldırılar da bulunmuştu.

Federasyon Konseyi Savunma Komisyonu Başkan Yardımcısı Frants Klintseviç askeri üsse nükleer silah konulma durumu hakkında da bilgi verdi.
 
Rusya'nın Suriye'deki operasyonlarında kullandığı Himeymim (Bassel El-Esed) üssünü genişleterek tam teşekküllü askeri hava üssüne dönüştürmeyi planladığı bildirildi.

Rus İzvestiya gazetesinin, Federasyon Konseyi Savunma Komisyonu Başkan Yardımcısı Frants Klintseviç'e dayandırdığı haberde, Suriye'nin kuzeybatısındaki Lazkiye'de bulunan üssün hukuki statüsünün belirlenmesinin ardından genişletileceği ve Rus askerlerin daimi olarak kalabileceği koşulların oluşturulacağı belirtildi.

Klintseviç açıklamasında, üsse konuşlandırılacak uçak sayısının ikili anlaşmalar neticesinde artırılabileceğini ancak şu an için buna gerek olmadığını ifade etti. Rus senatör, üsse nükleer silah ve ağır bombardıman uçaklarının yerleştirilmeyeceğini kaydetti.

Haberde, Himeymim üssünün büyük uçakların inebileceği şeklide genişletileceği, askeri personelin kalması için altyapı oluşturulacağı ve üsteki güvenlik önlemlerinin artırılacağı ifade edildi.


Kaynak : Yeni Şafak
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
FES TURİZM