Nusra'ya katılan Lübnan askeri çatışmada hayatını kaybetti

SURİYE 25 Mart 2016 02:49
Videoyu Aç Nusra'ya katılan Lübnan askeri çatışmada hayatını kaybetti

Lübnan Ordusu, Nusret Cephesine katılan Atıf Saadettin adlı eski askerlerini öldürdüklerini açıkladı.

Lübnan'ın Akkar şehri doğumlu Atıf Saadettin isimli asker, 2014 yılı yaz aylarında Lübnan ordusundan ayrılarak El Kaide'nin Suriye kolu olan Nusret Cephesi'ne katıldığını açıklamıştı. Nusret Cephesi medya organları, Saadettin'in görüntülerini servis etmiş ve video açıklamasını kamuoyu ile paylaşmıştı.

Atıf Saadettin Lübnan Ordusun'dan kaçarak Suriyeli direnişçilere katılan ilk kişi değildi. Şimdiye kadar onlarca Lübnan Ordusu askeri, görev yerlerinden kaçarak direnişçi gruplara katıldı. Atıf Saadettin'i farklı kılan ise, bu hareketini videoya çekerek duyuran ilk Lübnan askeri olmasıydı.

Lübnan Ordusu dün yayımladığı açıklamada, Saadettin'in Lübnan ordusuna karşı savaşırken öldürüldüğünü açıkladı:

"Bir ordu birliği Çarşamba günü şafak vakti, Danke köyündeki bir eve baskın düzenledi. Baskın devam ederken, Saadettin Lübnan Ordusu askerlerine ateş açtı ve karşı ateş sonucunda öldü" 

Nusret Cephesi, Lübnan ordusunun Şii Hizbullah hareketi ile koordineli hareket ettiğini ve rejime destek verdiğini ileri sürüyor. Lübnan ordusundaki Sünni askerlerin sıklıkla direnişçi gruplara katılım gösterdikleri haberlere yansıyor. 

Atıf Saadettin'in durumu ile alakalı Nusret Cephesi'nden henüz bir açıklama gelmedi. 

Kaynak : İnca News
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
...................
FES TURİZM