Nusra Merc es-Sultan hava üssüne yeniden saldırdı (Foto)

SURİYE 19 Ocak 2016 14:08
Videoyu Aç Nusra Merc es-Sultan hava üssüne yeniden saldırdı (Foto)

Suriyeli muhaliflerden Nusret Cephesi ve Ahraruş Şam Hareketi başkent Şam'ın Doğu Guta bölgesinde bulunan ve rejim tarafından stratejik konumdaki Merc es-Sultan hava üssüne yeniden saldırı girişiminde bulunduklarını açıkladı. Şiddetli çatışmaların yaşandığı hava üssünde rejim güçlerinin ağır zayiat aldığı belirtildi.

HABER: ISLAH HABER

Suriyeli muhaliflerden Nusret Cephesi geçtiğimiz ay diğer muhalif gruplarla ortaklaşa yürüttüğü operasyonda Doğu Guta'da Esed ordusu denetiminde ki Merc es-Sultan hava üssünün bir çok bölümünü kontrol altına almıştı.
 
O günki yaşanan operasyonda bölgede rejim Albayı Ali Esed Farwi'nin de aralarında bulunduğu çok sayıda rejim askerini öldüren muhalif gruplar, dün yeniden aynı hava üssüne saldırı girişiminde bulunduklarını açıkladılar.
 
Nusret Cephesi resmi twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada, Merc es-Sultan havaüssünde bir kontrol noktasına düzenlenen baskında onlarca rejim askerinin öldürüldüğü belirtildi. Saldırıda ağır silahların kullanıldığı görülürken
 
geçen ay da aynı bölgede şiddetli çatışmaların yaşandığı ve aralarında rejim Albayı Ali Esed Farwin'in de bulunduğu çok sayıda rejim askerinin öldürüldüğü aktarılmıştı.

Ayrıca Ahrar'uş Şam İslami Hareketi Merc es-Sultan hava üssü civarında 40 rejim askerinin öldürüldüğünü açıkladı. 

 
Geçen ayki baskın anından görüntüler

Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
FES TURİZM