Muhammed Ordusu, Hint hava üssünü hedef aldı

GÜNDEM 4 Ocak 2016 13:15
Videoyu Aç Muhammed Ordusu, Hint hava üssünü hedef aldı

Pakistan'da faaliyet yürüten Muhammed Ordusu direnişçileri, Pakistan'a sınır olan stratejik Hint hava üssüne saldırı düzenledi.

Pakistan'da faaliyet yürüten Muhammed Ordusu direnişçilerinin, Pakistan sınırında yer alan Hindistan Hava Üssüne Cumartesi günü saldırı düzenlediği bildirildi. 

Hindistan kuvvetleri olaya ilişkin yaptığı açıklamasında saldırganlardan 2 kişiyi öldürdüklerini duyururken hava üssünde görev yapan Hindistan kuvvetlerinden 6 kişinin ağır yaralandığını ve hastaneye kaldırıldığını belirtti. Hindistan hükümeti hava üssüne düzenlenen saldırıyı, "son yıllarda askeri kuvvetlere düzenlenmiş en tehlikeli saldırı" olarak niteledi.

Hindistan kaynaklarının verdiği bilgiye göre Pakistan'da faaliyet yürüten Muhammed Ordusu hareketine mensup olduğu tahmin edilen bir grup islamcının, askeri üniforma giyerek Hindistan'ın kuzeyinde yer alan Pencap şehrinde bulunan hava üssüne sızmaya çalıştı. 

Pencap bölgesinin genel polis müdürü Kenvar Ficay yaptığı basın açıklamasında, bir grup islamcının gece saat 3:30 sıralarında hava üssüne saldırı düzenlediğini belirtti. 

Askeri üniforma giyerek hava üssüne saldıran silahlı grup ile hava üssünde bulunan Hint kuvvetleri arasında yaşanan çatışmanın yaklaşık 10 saat sürdüğü ifade edildi. 

Muhammed Ordusu'na bağlı olduğu tahmin edilen grubun düzenlediği silahlı saldırının, Hindistan Başbakanı Narendra Modi'nin Pakistan'a yaptığı ani ziyaretinden bir hafta sonra gerçekleştiği belirtiliyor. 
Silahlı grup tarafından saldırı düzenlenen hava üssünün bir çok savaş uçağını kendisinde barındırması ve Pakistan'a sınır olması nedeniyle stratejik öneme sahip olduğu gelen bilgiler arasında. 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
...................
FES TURİZM