Merc es Sultan hava üssünde onlarca rejim askeri öldürüldü!

SURİYE 17 Aralık 2015 19:01
Videoyu Aç Merc es Sultan hava üssünde onlarca rejim askeri öldürüldü!

Suriyeli muhalifler Doğu Guta'da Esed ordusu denetiminde ki Merc es-Sultan hava üssünün bir çok bölümü iki gün önce kontrol altına aldıklarını duyurmuştu. Muhalifler ele geçirdikleri bölgeden yeni görüntüler yayınladı.

HABER: ISLAH HABER
 
Suriye'nin rejim ve Hizbullah güçleri tarafından muhasara altında tutulduğu Doğu Guta bölgesinde, Esed ordu birliklerine yönelik operasyon düzenleyen aralarında Nusret Cephesinin de bulunduğu muhalif gruplar bölgedeki Merc es-Sultan hava üssününün birçok bölümü iki gün önce kontrol altına aldıklarını bildirmişti.

Nusret Cephesi resmi twitter hesaplarından yapılan duyuruda, iki gün önce sabahın ilk ışıklarıyla bölgede bulunan havaalanına saldırı düzenlendiği ve o gün tibariyle havaalanının içerisine girildiği, bazı tankların imha edildiği ve birçok Şii militanla rejim güçleri askerinin öldürüldüğü belirtilmişti.

Operasyonda muhalif gruplardan "İslam Ordusu, Nusret Cephesi, Rahman Kolordusu gibi gruplar yer alırken Havaalanı ve çevresinde şiddetli çatışmaların devam ettiği aktarılan bilgiler arasında yer amıştı. 
 
Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
...................
FES TURİZM