Meralarıda İşgal Eden Yahudiler Kuzey El-Ağvar’da Filistinli Çobanlara Saldırdı

FİLİSTİN 8 Mart 2019 13:41
Videoyu Aç Meralarıda İşgal Eden Yahudiler Kuzey El-Ağvar’da Filistinli Çobanlara Saldırdı

Batı Yaka’nın Kuzey El-Ağvar bölgesinde Yahudi yerleşimciler bu sabah (8 Mart Cuma) Filistinli çobanları ve sürülerini meralardan kovdu.

Filistinli aktivist Arif Drağime, Yahudi yerleşimcilerin Filistinli çobanları El-Ağvar’ın kuzeyindeki Şucey’ır, El-Farisiyye ve El-Hımme bölgelerinden kovduğunu söyledi.

Görgü tanıkları, bir grup Yahudi yerleşimcinin Es-Suveyde Mezrası yakınlarındaki El-Arkub bölgesine saldırdığını ve bölgedeki su kuyusuna baskın düzenlediğini, Filistinli çobanları bölgeden kovduğunu bildirdi.

Yahudi yerleşimcilerin Kuzey El-Ağvar bölgesindeki meralardan Filistinli çobanları ve sürülerini sık sık kovdukları ifade edildi.

İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka'da terör estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.

Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
...................
FES TURİZM