Mart Ayı Boyunca İşgalciler Mescid-i Aksa ve Hz. İbrahim Camii’nde 100’den Fazla İhlal Gerçekleştirdi

FİLİSTİN 8 Nisan 2019 15:28
Videoyu Aç Mart Ayı Boyunca İşgalciler Mescid-i Aksa ve Hz. İbrahim Camii’nde 100’den Fazla İhlal Gerçekleştirdi

Filistin Vakıflar Bakanlığı’nın yayınladığı verilere göre, işgalciler Mart ayında Mescid-i Aksa’nın saygınlığını 56 kez çiğnedi ve El-Halil'deki Hz. İbrahim Camii’nde 53 vakitte ezan okunmasını engelledi.

Filistin Vakıflar Bakanlığı, bugün (8 Nisan Pazartesi) konuyla ilgili yayınladığı raporda, işgal yönetiminin Mescid-i Aksa’daki Er-Rahme Kapısı Namazgahı’na yönelik çetin savaşını Mart ayında da sürdürdüğünü belirtti.

Raporda, işgal güçlerinin geçen ay çok sayıda Kudüslüye ve Mescid-i Aksa bekçilerinden birçoğuna Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezaları verdiği ifade edildi.

Filistin Vakıflar Bakanlığı, Heykel Örgütleri Birliği’nin Araplara ve Müslümanlara yönelik ırkçı çağrılarına ve Mescid-i Aksa üzerinde İsrail egemenliğinin ilan edilmesi taleplerine işaret etti.

İşgal güçleri ve yüzlerce Yahudi yerleşimci Selfit kentinin kuzeyindeki Kefel Haris beldesine baskın düzenleyerek ayin yaptı.

Yahudi yerleşimcilerin El-Halil’in kuzeyindeki Yunus Peygamber türbesinde ayin yaptıkları ifade edildi.

Yahudi yerleşimciler ayrıca Beytlahim’in batısındaki Betir beldesi merkezinde yer alan Er-Rahman Camii’ne saldırarak duvarlarına ırkçı sloganlar yazdı.

Yahudi yerleşimciler Kudüs’teki Şeyh Mekki Camii’ne saldırarak kapısına çıkartma yapıştırdı.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
FES TURİZM