Neden Cübbeli Ahmet Değil De...

Çünkü herşey doğu Perinçek'in 2011'de zikrettiği "Bütün cemaatlerin kökünü kazıyacağız" sözünde gizli. Eh! Ne demişler: kılavuzu karga olanın varacağı yer çöplük olur.

30 Ocak 2021 23:02
A
a
Cübbeli Ahmet'in türlü tezvîratlarına yönelik bugüne kadar RESMİ çerçevede tek bir açıklama yap(A)mayan İsmailağa, Nureddin Yıldız hocanın Mahmut Efendiyi anlattığı video serilerine yönelik bir açıklama yaparak özetle "Mahmut efendi senden, sen de ondan berisin" demek istemişler.
 
Nureddin Yıldız Hocaefendinin o videoları çekerken Mahmut efendi'yi övmek ve sevdirmekten başka bir niyeti asla olduğunu düşünmüyorum. Buna rağmen bu açıklamayı yapan İsmailağa heyetine birkaç kelâm edelim:
 
Örneğin Cübbeli Ahmet, bu ülkede tüm sağcılar ve solcular tarafından da bilinmektedir ki İsmailağanın vitrinindeki tek isimdir. 
İsmailağa adına medyada görünen tek yüz Cübbeli Ahmettir.
 
🔷Cübbeli Ahmet, Allah için " ete kemiğe büründü Mahmut efendi diye gözüktü " sözünü söyleyerek mücessimenin yani Allah'a cisim atfetmenin alasını yapmıştır hatta neredeyse şirk boyutuna vardırmıştır, ama buna yönelik tek bir açıklamaları olmadı.
 
🔷 Cübbeli Ahmet, " Efendi Hazretlerinin PEÇEYE izni yoktur." Sözüyle peçe takan Müslüman kadınları hedef almıştır. Ama buna yönelik tek bir açıklama yapmadılar.
 
🔷 Cübbeli Ahmet, " Mahmut efendi hazretleri, Atatürk'ün faaliyete izin verdiği kursta eğitim görmüştür " diyerek, Atatürk sayesinde bu ilmî seviyeye geldiğini öne sürmüştür. Bu hususta İsmailağa bir açıklama yapmadı. Tekzib etmedi, reddiye yapmadı.
 
🔷 Cübbeli Ahmet " selefîlere çatma " yolunda rejim yanlısı açıklamalarda bulundu, Atatürk lehine konuştu, konuşurken kendi muhibbanları da tevilde tahrif boyutuna ulaştıracak duruma evrilerek her türlü naneyi savunur konuma geldiler. Cübbeli Ahmet ne yaparsa yapsın hepsini kabullenen bir takipçi kitlesi oluştu.
 
🔷 Cübbeli Ahmet, " biz bir ortamdayken birisi fetullah dedi, mahmut efendi hazretleri dedi ki hocaefendi diyeceksin " dedi. Yani Mahmut efendi demiş ki Fetullaha Hocaefendi diyeceksiniz! Buna yönelik de herhangi bir açıklamaları olmadı.
 
Özetle, rejim tarafından desteklenen, milli din oluşturma projesinde yer alan, rejimle arası iyi olan, solcularla, komünist doğu Perinçek ile arası iyi olan Cübbeli Ahmet'in yaptığına tek kelime edemeyen İsmailağa heyeti; tek başına olan, rejim tarafından dışlanan, hor görülen, desteklenmeyen ve mutedil bir din anlayışını benimseyen Nureddin Yıldız aleyhinde sürekli propaganda üretiyor. 
 
Müslümanların binbir derdi varken kalkıp Nureddin yıldız gibi bir Hocaefendiye saldırabiliyorlar.
Bunu da din adına yapıyorlar.
 
Müslümanlara şedid, kâfirlere mülayim bir duruş sergileyenlerin Müslümanlara zarardan başka bir getirisi olamaz.
 
Cübbeli Ahmet konusunda tek kelime edemeyen İsmailağa kim hakkında ne derse desin hepsi beyhudedir.
Evvela kendi pisliğinizi temizleyin; sonra başkasına çatmaya kalkın.
 
Son bir SORU: Cübbeli Ahmet'in bu kadar sahtekarlığına ve itikadı anlamda sapkınlığına yönelik tek kelime etmemesi acaba " biz kendi sapkınlarımıza bile sahip çıkarız, tarikatimizden olmayan kişinin en ufak hatasından ötürü de siler atarız " manasına mi gelmektedir? 
 
Yada Cübbeli Ahmet'in " tam cehenneme girecekken nakşibendi tarikatının halidi kolundanım derseniz sizi serbest bırakırlar" sözüne mi ışık tutmaktadır bu tavırlar? 
 
Ek not: Nureddin Yıldız Hocaefendi ile organik bir bağlantım yoktur. Sonra birileri öyle zannedip hocaya KÜFRETMEYE yeltenebiliyor. Ben kendi halinde hassasiyet sahibi Müslüman bir bireyim; açıklamalar şahsımı bağlar. 
 
Her şeyin en doğrusunu bilen yalnızca Allah'tır.

Allah bizi her daim duruşu net olanlardan eylesin. 
Her devrin adamı değil; tek bir davanın adamı/neferi eylesin ve bizi son nefesimize kadar adı yalnızca İslâm olan; İslâm sancağı etrafında toplanan Müslümanlar ile birlikte istihdam eyleyip son nefesimizi de bu uğurda verebilmekle bizleri şerefyab eylesin.

"Dinin tek savunucusu benim, geri kalanlar sapkındır." vehmine kapılmaktan ve kapılanlardan da bizleri muhafaza eylesin.

Müslümanlar dört bir tarafta kan ağlarken bu uğurda çözüm noktasında mücadele etmeyip, aksine birde kalkıp içeride cemaatleri ve hocaları hedef alan her kim varsa hainin ta kendisi odur! 

Cübbeli Ahmet son bir sene içerisinde tam da bunu yaptı; pandemi sürecinde bütün İslami faaliyetlerin felce uğradığı süreçte Cübbeli Ahmet fasık medyada program program gezerek Müslümanları hedef alan konuşmalara imza attı; daha da ileri gidip Kemalizm aleyhinde konuşan Müslümanları hain olarak ifşa etti.

Asıl hain bukalemun gibi her devrin adamı olmaya çalışandır!
Kafası karışık olandan korkmamalı ama ortaya karışık olandan korkmalı!
Dün fetullahçı olanlar, bugün Fetullaha söverken şimdi de doğu Perinçek'e selam çakıyor. Çünkü güç ve mühür el değiştirdi!
Doğu Perinçek'e selam çektiği için de cemaatlere saldırıyor.

Çünkü her şey doğu Perinçek'in 2011'de zikrettiği " bütün cemaatlerin kökünü kazıyacağız " sözünde gizli.
Eh! Ne demişler: kılavuzu karga olanın varacağı yer çöplük olur.
1000
icon
Ebumsafvan 11 Nisan 2021 03:17

Duyduğuma göre sağlam kişiden Mekke de kavga etmişler cübbeli Ahmet Hoca nin yandaşları ile Mahmud efendi nin yandaşları fetoya hoca deme konusunda ayrı bir cemaat olmuş cübbeli Allahu alem

0 3 Cevap Yaz
Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL