Lübnanlı İslam Cemaati: Esed'e Karşı Dur

ÖZEL HABER 7 Eylül 2016 16:54
Videoyu Aç Lübnanlı İslam Cemaati: Esed'e Karşı Dur

1960'larda Fethi Yeken'in öncülüğünü yaptığı Lübnanlı Cemaat'ül İslam, asıl terörün Esed olduğunu hatırlatarak Lübnanlıları bu terörizme karşı ayaklanmaya çağırdı.

ISLAH HABER/HABER MERKEZİ   
   
1960'larda kurulan Lübnanlı İslam Cemaati, salı günü özellikle de "es-Selam ve'l Takva" camiilerini vuran bombardıman davasıyla ilgili iddianame çıkarılmasının ve de hiçbir tepki verilmemesinin ardından Lübnan hükümetinin Beşar Esed'in suçlarına karşı suskunluğunu kınadı.

Grup açıklamasında: " Camiilerin bombalanması davasındaki iddianameyi karara bağlayan Lübnanlı hakimin kararı izzetli güzel bir adımdı; hamiyet ve mazlumlar için adalet hassasiyetini yansıtıyordu." diyerek "bu suça planlama, finanse etme veya da uygulamada dahil olan herkese karşı kovuşturma başlatma" ya çağırdı.

 Grup, Suriye rejimi saflarında savaşa girenlerin hepsini Lübnan adli organlarının ortaya çıkardığı asıl terörizme dikkat etmeye çağırarak bu teröre karşı durmak üzere her ne isimle ya da her ne şartlar altında olursa olsun devamlı bir destek sunmaya davet etti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
FES TURİZM