Katil Süleymani’ye teveccühe izin vermedi

AFGANİSTAN 28 Ocak 2022 12:03
Videoyu Aç Katil Süleymani’ye teveccühe izin vermedi

Taliban, Kasım Süleymani’yi anma gününe katılan belediye başkanını görevden aldı!

İktidara gelişinden bu yana İslam ümmetini umutlandıran Taliban attığı son adımla yine Müslümanların saygısını kazandı.

Mepa News’in aktardığına göre  Afganistan'ın Herat şehrinde İranlı general Kasım Süleymani için düzenlenen sivil anma törenine katılan belediye başkanı görevden alındı.

İran’ın Suriye’de gerçekleştirdiği katliamların mimarı olan Kasım Süleymani, “Halep Kasabı” lakabıyla tanınıyor. İran dünyanın çeşitli ülkelerinde Kasım Süleymani’yi anma programları düzenleyerek bir katili, kahraman haline getirmeye çalışıyor.

Türkiye’de de benzer girişimleri olan İran’ın gerçekleştirmeye çalıştığı anma programı Müslüman öğrencilerin gerçekleştirdikleri “çevrimiçi eylem” sayesinde İran karşıtı bir programa dönüşmüştü.

Taliban lideri Hibetullah Ahundzade'nin ofisinden yayınlanan kararnameyle anma programına katılan Belediye Başkanı Serafuddin Muhlis’in görevinden alınması Taliban’ın hassasiyetlerini gözler önüne seriyor.

İran’ın mezhepçi politikalarının Müslümanlar içerisinde alıcısı artık yok denecek kadar az! Birkaç paralı ajan dışında İran’ın yalan ve iftiradan ibaret olan propagandaları kimse de bir karşılık bulmuyor!

 

Kaynak : Haksöz Haber
1000
icon
toğan 9 Şubat 2022 16:07

Elhamdülillah insanın gözleri doluyor Rabbime şükürler olsun . Rabbim Taliba nın yardımcısı olsun.

0 0 Cevap Yaz


Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL