İsrail'in, Suriye’de vurduğu İran üssü Paylaşıldı

SURİYE 15 Nisan 2019 07:39
Videoyu Aç İsrail'in, Suriye’de vurduğu İran üssü Paylaşıldı

İsrail’in önceki gün Suriye’nin Hama şehri yakınlarında gerçekleştirdiği hava saldırısında vurulan yerin İran’ın füze ürettiği bir askeri üs olduğu açıklandı.İsrail Maariv gazetesi, vurulan üstteki İran füze fabrikasının uydu fotoğraflarını yayınladı

İsaril'de yayınlanan maariv gazetesi, İsrail'in önceki gün Suriye'nin Hama kenti yakınlarındaki İran üssüne düzenlediği füze saldırısıyla ilgili uydu dökümanları yayınladı.
Saldırının, Lübnan hava sahasını kullanan altı İsrail savaş uçağı tarafından gerçekleştirildiği bildirildi.

İRAN FÜZELERİ HEDEF ALINDI

İsrail savaş uçakları tarafından vurulan yerin Suriye'nin Metzaif şehrinin kuzeyindeki orta menzilli İran füzelerinin üretildiği, İran kontrolündeki bir askeri üs olduğu açıklandı.
Suriye resmi SANA haber ajansı ise saldırıdan sonra yaptığı açıklamada, saldırının birkaç binanın yıkılmasını ve 17 kişinin de yaralanmasına yol açtığını söyledi.

SALDIRIDAN SONRA FÜZENİN ÜRETİLDİĞİ BİNA TAHRİP OLDU

ImageSat International (ISI) tarafından yayınlanan fotoğraflar, saldırıdan sonra tamamen tahrip olmuş binaların yanı sıra, patlamadan etkilenen diğer binaları gösteriyor.
İsrail uçakları tarafından vuralan bina, onu askeri üssündeki diğer binalardan ayıran bir duvarla çevriliydi ve ISI raporuna göre, bina içindeki tüm ekipman ve malzemeler tamamen tahrip edildi.
Uydu görüntüleri, saldırıdan bir gün önce çekilen binanın bir fotoğrafı ile saldırıdan birkaç saat sonra çekilen binanın tahrip olmuş halini içeren bir fotoğrafı içeriyor.


 

Kaynak : Timetürk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
FES TURİZM