İsrail’den Şam’ın güneyine füze saldırısı

SURİYE 18 Mayıs 2019 11:30
Videoyu Aç İsrail’den Şam’ın güneyine füze saldırısı

İsrail tarafından yapılan açıklamada, hava savunma sistemlerinin Suriye’nin Kunayrta bölgesinden gelen “yabancı cisimleri” hedef aldığı belirtilirken, Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR), başkentin güneyinde ve güneybatısında şiddetli patlamaların duyulduğunu açıkladı.

Şarku’l Avsat’a açıklama yapan bazı aktivistler, İsrail füzelerinin Golan’dan Şam kırsalına doğru yapıldığını öne sürdü. Sputnik, Suriye kaynaklarına dayandırdığı haberinde, Suriye’nin İsrail’in insansız hava aracını düşürdüğünü bildirdi.

Öte yandan Birleşmiş Milletler (BM), İran ve Rusya destekli rejim güçlerinin, İdlib’e saldırması durumunda “benzeri görülmemiş bir kâbus yaşanacağı” konusunda uyarıda bulundu. BM’den yapılan açıklamada ayrıca saldırıların 21. yy’ın en kötü insani trajedisine neden olacağı belirtildi.

Bu uyarılar, Suriye konusunda New York’ta Almanya, Belçika ve Kuveyt arasında yapılan BMGK toplantısında gündeme geldi. BM Siyasi İşler ve Barış İnşası Genel Sekreteri Rosemary DiCarlo, “Siviller bitmeyen bir savaşın bedelini ödüyorlar” diyerek, daha önce Rakka, Doğu Guta ve Halep’te olanlara dikkati çekti.
Kaynak : Şarku'l Avsat
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
FES TURİZM