İsrail'den Gazze'nin Orta ve Güney Kesimine Hava Saldırıları

FİLİSTİN 2 Mart 2019 23:43
Videoyu Aç İsrail'den Gazze'nin Orta ve Güney Kesimine Hava Saldırıları

İsrail'in insansız hava araçları tarafından bugün (2 Mart Cumartesi) akşam saatlerinde Gazze'nin orta kesiminin doğusunda direnişçilere ait bir gözetleme noktasını ve Rafah'ın doğusunda bir noktayı hedef alan saldırılar gerçekleştirildiği bildirildi.

Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre Gazze'nin Orta Vilayet bölgesinin doğusunda yer alan El-Meğazi mülteci kampının doğusunda direnişin bir gözetleme noktasına insansız hava aracı tarafından füze saldırısı gerçekleştirildi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin verdiği habere göre bir saldırı da insansız hava aracı tarafından Gazze'nin güneyinde Rafah'ın doğusunda bir noktaya yönelik olarak gerçekleştirildi.

Saldırılarda maddi zarar meydana geldiği, herhangi bir can kaybı veya yaralanma olmadığı haber verildi.

İşgal ordusunun sözcüsü Avichay Adraee bir askeri uçağın Gazze bölgesinde Hamas'a ait bir mevkiyi vurduğunu açıkladı. İşgal ordusu sözcüsü bu saldırının, Gazze hizasındaki yahudi yerleşim merkezlerine el yapımı patlayıcıların bağlandığı balonlar gönderilmesine karşı bir misilleme olarak gerçekleştirildiğini iddia etti.

Geçtiğimiz Çarşamba günü de işgal uçakları Deyru'l-Belah'ın batısında Kassam Birlikleri'ne ait bir mevkiyi hedef alan birkaç saldırı gerçekleştirmişlerdi. Bu saldırılar işgal güçlerinin Gazze'ye yönelik şiddetin dozunu artırmaları olarak değerlendirildi.

Bu arada akşam saatlerinden itibaren Gazze'nin doğu sınırlarında işgal güçlerine karşı gece gösterilerinin de tekrar başlatıldığı haber verildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
FES TURİZM