IŞİD Peşmergeleri demir kafeslerde gezdirdi! (Video)

IRAK 14 Şubat 2015 08:26
Videoyu Aç IŞİD Peşmergeleri demir kafeslerde gezdirdi! (Video)

IŞİD esir aldığı yaklaşık 19 Peşmergeyi Kerkük sokaklarında Guantanamo mahkûmlarına giydirilen turuncu tulum benzeri bir kıyafet giydirilmiş şekilde demir kafesler içerisinde gezdirdi.

HABER: ISLAH HABER

IŞİD örgütü, Irak'ta güvenlik güçleri ve Peşmergelere yönelik saldırılarını yoğunlaştırırken Irak'ın kuzeyindeki Kerkük kentinde yaklaşık 19 Peşmergeyi sağ ele geçirdiği görüntüleri yayınladı.
 
IŞİD'e yakın kaynaklar tarafından sosyal medyada yayınlanan görüntülerde, IŞİD güçlerinin Kerkük kentinde yaşanan çatışmalarda sağ ele geçirdiği Peşmergeleri yakılarak infaz edilen Ürdünlü Pilot Muaz Kesasibe gibi demir kafeslere koyduğu görüldü.
 
Kerkük'te yaklaşık 19 Peşmerge Guantanamo mahkûmlarına giydirilen turuncu tulum benzeri bir kıyafet giydirilmiş şekilde halkın bulunduğu sokaklarda araçlar üzerine konulan demir kafesler içerisinde konvoy halinde gezdirildi. 
 
Demir kafeslerde gezdirilen Peşmergeleri gören halk büyük sevinç yaşarken daha sonra Peşmergelerin akibetinin ne olduğu hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı.

Öte yandan IŞİD'İn Peşmergelere yönelik saldırıları sonrası Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Peşmerge Bakanı Mustafa Seyid Kadir, son dönemlerde yapılan askeri yardımların iyi, ancak gönderilen silahların yetersiz olduğunu söyledi. 
 
ABD Dışişleri Bakanı’nın Demokrasi, İnsan Hakları ve Çalışma İşlerinden Sorumlu Yardımcısı Tom Malinowski ile IKBY hükümet yetkililerinin katılımıyla bir otelde düzenlenen toplantıda açıklamalarda bulunan Bakan Kadir, "Peşmerge güçlerine gönderilen askeri malzemeler ve silahlar iyi ancak yetersiz. Yapılan yardımlar şüphesiz ki iyi. Fakat çok daha fazlasına ihtiyacımız var. Özellikle de ağır silahlar lazım" dedi.
 

Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
FES TURİZM