İşgalci Çin Doğu Türkistanda 300 Bin Kişilik Hapishane İnşa Ediyor

DOĞU TÜRKİSTAN 19 Eylül 2016 11:47
Videoyu Aç İşgalci Çin Doğu Türkistanda 300 Bin Kişilik Hapishane İnşa Ediyor

Çin yönetimi, işgali altında tuttuğu Doğu Türkistan’da 300 bin kişi kapasiteli dev bir Hapishaneler komleksi inşa etmekte olduğu açıklandı.

Çin yönetimi,işgali  altında tuttuğu Doğu Türkistan’da 300 bin kişi kapasiteli dev bir Hapishaneler komleksi inşa etmekte olduğu açıklandı.

Özgür Asya radyosunun Tayvan merkezli Great Daily (Büyük Gündem) gazetesinin internet sitesine dayanarak  verdiği  habere göre inşaatının bitme aşamasına geldiği bildirilen dev Hapishane kompleklerinin ÇKP genele sekreteri ve Çin’in son diktatörü Xi Jingping’ın talimatı ile inşa edildiği bildirildi.

Gazetenin haberine göre inşa edilen bu Hapishanelere çeşitli siyasi,bölücü ve ayrılıkçı ve Terörcü suçları işleyen suçluların hapsedileceği bildirildi. Gazete ayrıca bu suçların en önemli olanlarını ise, şöyle sıraladı ;

Sıralamada ilk sıraya koyduğu aslında Müslüman'lardır.

1. Doğu Türkistan’ın Bağımsızlığı yanlısı Bölücü güçler 
2. Tibet’in Bağımsızlığı yanlıları
3. Tayvan’ın Bağımsızlığını Savunan Bölücü Güçler
4. Hong Kong Bağımsızlık Yanlısı Bölücüler
5. Çin’de “Renkli Devrim”yanlıları veya girişimcileri
6. Çin’in Toprak Bütünlüğe Kastedenler ve Üniter Çin topraklarını bölmeye teşebbüs edenler
7. ÇKP.nin sürekli iktidarda kalmasını istemeyen ve bu duruma  muhalefet edenler

Dr.Hasan : Doğu TürkistanZaten Çin’in En Büyük Acık Hava Hapishanesidir

Çin işgal yönetiminin Doğu Türkistan’da eski hapishanelere ilaveten yeniden 300 bin kişilik Hapishane kompleksleri inşa etmesini Özgür Asya radyosuna değerlendiren ABD. Uygur Derneği Başkanı ve Siyaset Bilimci Dr.İlşat Hasan şöyle konuştu :” İşgalcı Çin yıllardan beri Doğu Türkistan’ı zaten Çin’in en büyük açık hava Hapishanesi yapmış durumdadır. Yıllar önce bazı Büyük Han  şövenizmine inanan, Çin Faşizmı  yanlısı sözde Çinli Komünistler ÇKP.Yönetimine birkaç kez projeler hazırlayarak  sunmuş olduklarını biliyoruz. Bu Kızıl maskeli Çinli Faşistlerin projesi Doğu Türkistan’daki en büyük çöl olan ( yaklaşık 350 bin Km2 yüz ölçümüne sahip) ve kadim Türk tarih ve kültürünün tarihi izlerinin gömülü bulunduğu ünlü Teklemakan Çölünün Çin’in en büyük Hapishaleri ile Çin’de ölen bütün  Çinlilerin gömüleceği  devasa Mezarlıklar olarak kullanılmasını  önermişlerdi.
Kaynak : uyghurnet
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
FES TURİZM