İşgal ordusu hava saldırıları düzenliyor! Gazze Ateş Altında

FİLİSTİN 15 Mart 2019 11:52
Videoyu Aç İşgal ordusu hava saldırıları düzenliyor! Gazze Ateş Altında

İşgal ordusu gece saat 01:15’ten itibaren Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerine bir dizi hava saldırısı düzenlerken saldırılarda karı koca iki kişi yaralandı ve evlerde maddi hasar meydana geldi..

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirlerine göre, işgal ordusu en az 45 hava saldırısı gerçekleştirdi. Saldırıların Gazze Şeridi’nin tamamına yayıldığı, evleri ve sivil tesisleri, direnişe ait alanları ve tarım arazilerini hedef aldığı bildirildi.İşgal ordusu bu sabah (15 Mart Cuma) 05:36’da Han Yunus’un batısındaki Yeni Liman yakınlarına iki füze attı.

Gazze’deki Filistin Enformasyon Merkezi muhabirlerinin bildirdiğine göre, işgal ordusu Esirler Bakanlığı’nın Ketibe Meydanı’ndaki temsil ofisine saldırdı ve binayı yerle bir etti.

İşgal ordusunun El-Meğazi Kampı’nda bir tarım arazisini ve Han Yunus’un batısındaki Ayn Calut alanını hedef aldığı kaydedildi.

İşgal ordusu ayrıca Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Filistin alanına, Han Yunus’un batısındaki liman çevresine ve İzzeddin El-Kassam Tugayları’na ait El-Bahriyye alanına saldırı düzenledi.

İşgal ordusunun Gazze Şeridi’nin güneyindeki Bedr alanına en az 15 füze attığı belirtildi.

İşgal uçaklarının ve helikopterlerinin Gazze Şeridi semalarında uçmaya devam ettiği kaydedildi.

 
Kaynak : Fiem
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
...................
FES TURİZM