İşgal Güçleri El-Ağvar'da Filistinlilere ve Mal Varlıklarına Saldırmaya Devam Ediyor

FİLİSTİN 11 Ocak 2020 21:16
Videoyu Aç İşgal Güçleri El-Ağvar'da Filistinlilere ve Mal Varlıklarına Saldırmaya Devam Ediyor

İsrail işgal yönetiminin Filistin'in Batı Yaka bölgesinde yer alan El-Ağvar mıntıkasını (Ürdün Vadisi'ni) ilhak çabalarını sürdürürken işgal güçleri de bölgede yaşayan Filistinlilere ve onların mal varlıklarına yönelik saldırılarını sürdürüyor.

İsrail işgal yönetiminin Filistin'in Batı Yaka bölgesinde yer alan El-Ağvar mıntıkasını (Ürdün Vadisi'ni) ilhak çabalarını sürdürürken işgal güçleri de bölgede yaşayan Filistinlilere ve onların mal varlıklarına yönelik saldırılarını sürdürüyorlar. İşgal güçlerinin bu saldırılarıyla yahudi yerleşim alanlarını genişletmeyi ve Filistinlilerin zirai alanlarına el koymayı amaçladıkları ifade edildi.

Verilen bilgelere göre işgal güçleri geçtiğimiz Aralık ayı içinde El-Ağvar bölgesinde Filistinlilere ait zirai amaçla kullanılan 11 arabaya ve traktöre el koydu.

Aktivist Arif Derağime'nin verdiği bilgilere göre işgal yönetimi şu an El-Ağvar bölgesinin sularının ve topraklarının yüzde seksenini kontrol altında tutuyor.

Derağime yaptığı basın açıklamasında yahudi yerleşimcilerin El-Ağvar'da işgal yönetiminin politikasının uygulayıcılığını yaptıklarına dikkat çekti. Böylece bölgedeki Filistinlileri göçe zorlamak için arazilerini gasp ettiklerini ve üzerine kendileri için binalar inşa ettiklerini bu arada işgal kurumlarını da Filistinlilerin evlerini yıkmaya teşvik ettiklerini dile getirdi.

Derağime bu konudaki politikaların El-Ağvar bölgesindeki Filistinlilere karşı açıktan yürütülür olduğunu sonuncuların da özellikle Re'su'l-Avca ve Eş-Şelal mıntıkalarında cereyan ettiğini vurguladı.

Derağime bu politikanın amacının gayet açık olduğunu Filistinli vatandaşı toprağından, yurdundan etmek ve onun kendi yurdunda yaşama hakkını elinden almak olduğunu dile getirdi.

  Devamını oku at  
 https://turkish.palinfo.com/29303
 @Copyright Filistin Enformasyon Merkezi
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
...................
FES TURİZM