İran İçişleri Bakanı, Türkiye'nin PKK ile savaşını “Kürt- Türk savaşı” olarak gösteriyor!

ÖZEL HABER 20 Ağustos 2015 00:15
Videoyu Aç İran İçişleri Bakanı, Türkiye'nin PKK ile savaşını “Kürt- Türk savaşı” olarak gösteriyor!

İran İçişleri Bakanı: “İran, Kürtlerin Türkiye Devletiyle savaşında tarafsızdır!”

HABER: ISLAH HABER

İran Şii Cumhuriyeti Rejimi yine Türkiye’ye karşı tutumuna resmi şekilde devam ediyor!


İran’ın İçişleri Bakanı Abdurrıza Rahmani Fazli İran’ın başından beri devam eden Türkiye’ye karşı kara propaganda ve algı operasyonuna devam etti. 

Tasnimnes'in verdiği bilgilere göre, Rahmani Fazli “Türkiye’nin sınırları Türk Devletinin Suriye konusundaki tutumu ve IŞİD’ı desteklemesinden dolayı karışıktır ve sınırdaki Kürtler Ankara’ya açıkça bir tehdit haline gelmişlerdir” dedi. İran’ın defalarca bu konuda tarafsızlığını bildirdiğini söyleyen İran İçişleri Bakanı “Her ülke kendi iç meselesi konusunda kendisi karar vermelidir” diye konuştu.


İranlı bakan Türkiye’nin PKK’ya karşı savaşını “Kürtler ile Türk Devletinin Savaşı” olarak nitelendirirken, diğer taraftan da İranlı Kürtleri idam etmektedir.

Tahran yönetimi kendi propaganda ürünü olan “Türkiye’nin IŞİD’e desteği” tezinin çürümeye başlamasıyla beraber farklı seçenekleri denemeye başladı.

İran’da Kürtler ve Sünnilerin hükümette hiçbir bakanı yoktur. İran’daki Kürt bölgelerinin valileri de Sünni (Kürt) olmayanların arasından seçilmektedir!

Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
...................
FES TURİZM