IRAK'taki Esir Kadınların Aileleri Sosyal Medya'dan sesini duyurmaya çalıştı

ÖZEL HABER 7 Mart 2018 17:45
Videoyu Aç IRAK'taki Esir Kadınların Aileleri Sosyal Medya'dan sesini duyurmaya çalıştı

IRAK'ta esir halde bulunan ve haklarında idam kararı verilen kadınların aileleri sosyal medya'dan seslerini duyurmaya çalıştı.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Irak kuvvetlerine bağlı Haşdi-Şabi ile IŞİD arasındaki savaş sırasında Telafer kentinde 1200 civarı kadın esir düşmüş ve kamplara gönderilmişti.

Sitemizin takipçilerinin talebi doğrultusunda yakından takip edilen esir kadınlar hakkında bilgi geldikçe haberler yapılmıştı.
https://www.islahhaber.net/telaferdeki-turk-esirlerden--16-isid-uyesi-kadina-idam-cezasi-213902.html
https://www.islahhaber.net/ankara--telafer-de-idam-edilecek-turk-asilli-isid-li-kadinlar-icin-devrede-213931.html


IRAK hükümeti tarafından geçtiğimiz hafta idam kararı verilen 16 kadın için Ankara devreye girmiş ve kimlik tespitleri için Bağdat'a gitmişti, yetkililerin Bağdat'a gidişlerinin ardından henüz net bir açıklama yapılmazken, aileleri sosyal medya'da seslerini duyurmaya çalıştı.

Irak'ta esir olarak bulunan kadınların Türkiye'deki aileleri idam'ların durdurulması, çocukların iade girişimi için seslerini duyurabilmek için twitter ve facebook gibi sosyal ağlarda sayfalar açarak paylaşımlarda bulunuldu.

Açılan facebook sayfasında https://www.facebook.com/Iraktaki-mahkum-kad%C4%B1nlar-i%C3%A7in-sessiz-kalma-421339648295345/ mağdur yakınları bir araya gelirken, twitter'dede #ıraktakimahkumkadınlariçinsessizkalma tag'ında bir araya geldiler. 

İdam'a mahkum edilen kadınların aileleri 8 mart'ta seslerini duyurmak için aileleri Çankaya'ya davet ettiler.


Kaynak : ISLAHHABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
FES TURİZM