İdlib'e yeni bir beyaz fosforlu saldırı daha!

ÖZEL HABER 4 Temmuz 2019 00:02
Videoyu Aç İdlib'e yeni bir beyaz fosforlu saldırı daha!

İdlib bölgesine uluslararası olarak kullanımı yasak olan "beyaz fosfor" ve "napalm" bombalı saldırı düzenlenlediği aktarıldı.

  ISLAHHABER    HABER MERKEZİ  

İdlib bölgesine uluslararası olarak kullanımı yasak olan "beyaz fosfor" ve "napalm" bombalı saldırı düzenlenlediği aktarıldı.Suriyeli medya aktivistleri tarafından yapılan açıklamalarda;

Gece Esed rejimine ait kuvvetlerin İdlib'in, Rakie ve Han Şeyhun bölgelerine uluslararası olarak yasak olan "beyaz fosfor" ve "napalm" bombasıyla saldırı düzenlendiği aktarıldı.

Yapılan saldırıya ait görüntüler;

 

#Syria: village of Rakia (S. #Idlib) hit tonight by an incendiary strike. https://t.co/cASGUb9FqP pic.twitter.com/2JPX1ojOJ8

— Qalaat Al Mudiq (@QalaatAlMudiq) 2 Temmuz 2019

Ayrıca Beyaz Baretliler tarafından resmi hesaplardan yapılan açıklamalarda; son 24 Saatte İdlib ve Hama bölgesindeki 21 köy ve kasabaya, Rejim ve Rusya tarafından 20'si napalm veya fosforlu saldırı olmak üzere 90'dan fazla sortinin gerçekleştirildiği ve 112'den fazla roket ve füzenin kullanıldığı aktarıldı.Yapılan saldırılarda, biri kadın 7 sivilin hayatını kaybettiği ve biri kadın 7 sivilin yaralandığını bildirdi.


Esed Rejimi Ve Destekçileri Tarafından Sivilleri Katletmek İçin Kullanılan: Beyaz Fosfor Ve Napalm?

Napalm bombası belirli sayıda yanıcı sıvıların pelteleştirilmiş benzin ile karışımı oluşturulan ve 800-1200 derece sıcaklık üreten korkunç bir bomba. Bombaya çok yakından temas eden insanlar, hiçbir şeyin farkına varmadan saniyeler içerisinde hayatlarını kaybediyorlar. Fakat sağ kurtulanlarda 3. ve 2. dereceden yanık oluşur.

Beyaz fosfor, fosfor elementinin bir alotropudur. Duman kamuflajı ve hedef tayininde, yakıcı etkisi sebebiyle tank ve benzeri zırhlı araçları imha etmek  ve aynı zamanda da bir yangın silahı olarak, yaygın kullanım alanlari bulunan beyaz fosforun atıldığı yerde etrafa saçılarak uzun süre yanmaya devam edip ve bunu soluyan kişinin ciğerlerinde ani yaralar oluşmasına ve havasızlıktan boğulmasına yol açıyor.

Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
FES TURİZM