HÜKÜM DERGİSİ MAYIS SAYISI NEŞREDİLDİ

DERGİ 9 Mayıs 2021 23:45
Videoyu Aç HÜKÜM DERGİSİ MAYIS SAYISI NEŞREDİLDİ

Hüküm Dergisi Mayıs Sayısı dolu dolu içeriği ile yayında..

Kütüphane raflarında azametiyle duran muhalled eserlere asaletiyle imza koymuş olan ulemamızın rahle-i tedrisinden kalan vakitte İFAM'ın gece yarılarına kadar ışıkları sönmeyen odalarında hazırladığımız yeni bir sayı ile tekrar sizlerle beraberiz. Bidayetteki tazeliğini muhafaza eden heyecanımızla Anadolu'ya konuşmaya devam ederken siz değerli okurlarımızın tebrikleri ve dualarıyla memnun oluyor ve sizlerden aldığımız bu destekle de gayretimizi katlıyoruz.


İdeolojilerin sorun ürettiği, sistemlerin sarsıldığı, İslam'a hizmet vasıtalarının gaye haline getirildiği, farklı zarflar içerisinde onun bunun yorumunun İslam olarak arz edildiği bir zamanda HÜKÜM, "Sadece İslam", "Yeniden İslam" diyen ve hayatın hemen her alanını kuşatan yazılarıyla okunması ve yaşanması gereken bir dergi. Yazar kadrosunun önemli bir bölümünü, ilim, fikir ve dava okulu olarak temayüz eden "İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi"'nin (İFAM) genç ilim yolcularının oluşturduğu Hüküm, unuttuklarımızı hatırlatan, müslümana karşı mütevazi, küfür yobazına karşı ise vakarlı duruşuyla umut veren bir hakikat kürsüsü.


“Âlem-i İslam, mîsak-ı millimizdir. Dolayısıyla her karışının muhafazası bu mîsakın gereğidir.” diyen Hüküm, fikrî ve ilmî muhtevâyı muhafaza eden yazılarını, okuruna yaptığı, “Toparlanın!  Yeniden o muhteşem dünyayı kuruyoruz.” türünden uzun soluklu çağrılarla sanki yüreklerde neşrediyor.


Heyecanla okuyacağınız bununla birlikte ziyadesiyle istifade edeceğiniz bir sayı olması niyazıyla, Haziran sayısında yeniden görüşmek ümidiyle...

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL