Nusret Cephesinden Lübnan'a 8 saat süre!

Kategori: SURİYE - Tarih: 29 Kasım 2014 00:07
Nusret Cephesinden Lübnan'a 8 saat süre!

Suriye'de faaliyet gösteren El Kaide bağlantılı Nusret Cephesi, Lübnan'a Hizbullah'ın müzakereleri engellediğini belirterek 8 saat süre tanıdığını” duyurdu.

Haber 29 Kasım 2014 günü Saat: 09:50'de güncellendi....

Nusret Cephesi, Lübnan hükümetine elindeki esirleri Nusayri rejimine vermemesi ve Hizbullah'ın maşası olmamasi cağrısında bulunarak 24 saat süre tanıdı.
 
ISLAH HABER
 
Nusret Cephesi resmi twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadeleri kullandı.
 
Herkes şunu açıkça bilsin ki Hizbullah sadece tek tek taraftır. Tutuklu askerlerin konusunda müzakereleri kitleyen taraftır.
 
Kendisinin esirler konusunda görüşmelerde sadık olduğunu iddia etmektedir. En son esiri Emad Ayad. Ancak gerçekte hiç bir esiri serbest bırakmadı. Bunun üstüne sınıra yakın yerdeki Suriye topraklarında bazı Müslüman kadınları tutukladı ve onları tecavüz, işkence ve öldürmekle tehdit etti.
 
Herkesin bildiği gibi İmat  Özgür ordununun elinde esirdir.
 
Bu mantıktan haketle biz, İranın uşağı olan  Lübnan hükümetini uyarıyoruz.
 
Görüşmelerin ciddi bir şekilde yürùmesi için bu son uyarımızdır. Açıklamadan 24 saat sonra artık biz elimizde olan esirlere Şeriat hükümlerini uygulamaya başlayacağız.
 
Eğer Lübnan Hükümeti görüşmelerde ciddi olduğunu ispat etmek istiyorsa ellerinde olan Müslüman kardeşimiz CAMANA HAMİDEYİ serbest bıraksın. Bu onların iyi niyetli olduğunu göstergesi olur. Daha sonra Lübnan hükümetinin diğer önerilerini tartışılabiliriz.
 
Lübnan Hükümetinin bazı çabaları, elindeki esirleri Suriye rejmine teslim etme çabası içinde olması görüşmelerde ciddi olmadığìnı ve iran'ın çıkarlarına hizmet ettiğini gösteriyor.

Öte yandan Nusret Cephesi,Lübnan ordusundan herhangi bir açıklama gelmemesi üzerine sosyal medya hesabından rehinelerden birinin boynuna bıçak dayamış şekilde bir resim paylaşarak son 8 saat kaldığını açıkladı.

Son olarak Nusret Cephesi Lübnan hükümetinin esir değişimi müzakerelerini başlatması üzerine Nusret Cephesi elindeki askerin infazını ertelediğini duyurdu..

http://justpaste.it/byan18


Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Manşet resmi
Kaynak : ISLAH HABER

https://islammedya.com/haberprint/nusret-cephesinden-lubnan-a-8-saat-sure--41403.html