İstanbul’da Kanal Projesi Kapsamında Yeni Konutların İnşası Başlıyor!

Kategori: Tanitim yazıları - Tarih: 26 Şubat 2019 14:49
İstanbul’da Kanal Projesi Kapsamında Yeni Konutların İnşası Başlıyor!

Son dönemlerde emlak projeleri üzerinde oldukça durulan İstanbul’da yeni hava limanı çalışanları için yepyeni bir konut projesine start verildi.Son dönemlerde ortaya çıkan tartışmalardan sonra, yeni hava alanı çalışanlarının daha kolay bir yaşam sürebilmelerini sağlamak amacı ile çalışma alanlarına yakın bölgelerde yaşamalarına karar verildi.

Bu alanın tam anlamıyla oluşturulmasının sadece birkaç yıl içerisinde tamamlanabileceğini belirten yetkililer ise bu düzenlemelerin özellikle yeni havaalanı çalışanlarının yaşam kalitelerine ciddi bir katkıda bulunabileceğini belirtti.

Bölgede bundan sonra da gerçekleşecek olan inşaat ve emlak konut projeleri için oldukça olumlu bir adım olarak değerlendirilen bu konut projesine pek çok kişi ve kurum destek verdi. Yapılan açıklamalara göre bu konutların yatay mimari düzenini oluşturmasına dikkat edilecek ve bu sayede estetik bir görüntü sağlanmaya çalışılacak. Yapılan açıklamada ayrıca inşaatın Türk mimari geleneklerine de uygun olarak sürdürüleceği belirtildi. Yapılacak olan proje toplam 3 milyon 600 bin metrekarelik bir alanı kapsayacak. Bu projenin gerçekleşeceği alandan ise yeni havalimanına erişimin oldukça kolay olacağı belirtildi.
Bu evlerin ve genel olarak konut projesinin tümünün bitiminden sonra, bölgedeki İstanbul satılık daire seçeneklerinin de artması bekleniyor. Aşağıdaki grafikte görüldüğü üzere geçtiğimiz ayda İstanbul’un ortalama konut satış fiyatı 3 +1 evler için 420 bin TL idi. Bu bölgede yeni inşa edilecek olan evlerin ise çok daha uygun fiyatlı ve yine genellikle 3 + 1 odalı olması tahmin ediliyor.

Batıkent Ankara’da Yepyeni Bir Proje: Best Point! 

Ankara’nın Batıkent ilçesinde gerçekleşecek olan yepyeni emlak konut projelerine bir yenisi daha ekleniyor. Batıkent, Ankara’nın yeni bir şehir merkezi olmaya aday olurken, şehir yaşamı açısından daha sofistike bir yapıya büründüğünden dolayı pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Batıkent’te gerçekleşecek olan yeni emlak konut projesinin adı ise Best Point!
Söz konusu projede toplam tam 672 adet konut bulunacak. Elit ve sofistike bir yaşam tarzını yansıtacak olan geniş bir site içerisinde yer alacak olan bu konutlar, büyük gökdelenler içerisinde yer alacaklar. Site içerisinde ise havuzdan çarşıya kadar sosyal yaşamı destekleyen pek çok alan bulunacak. Bu sayede bu site içerisinde yaşayan bireylerin yaşam kalitesi yükselmiş olacak.
Yapılan açıklamalara göre site içerisinde 1 + 1 evlerden 3 +1 evlere kadar çok farklı ev çeşitleri sunulacak. Fiyatlar ise yetkililer tarafından henüz açıklanmadı. Alt limitler ise belirlendi. Ankara düşük emlak konut fiyatları ile ünlü olan bir şehir olarak yeni projede de şaşırtmadı. Evlerin en uygun fiyatlısı 179 bin TL’den başlayacak. Bu fiyata sahip olan evler 1 + 1 odalı evler olacak. Diğer evlerin ise minimum fiyatı 259 bin TL’den başlayacak.
Siz de Ankara’daki birbirinden farklı konut seçeneklerini incelemek istiyorsanız Flatfy üzerinden Ankara satılık daire araması yapabilirsiniz. Bu sayede dilediğiniz konut filtreleme seçeneklerini kullanmış olacaksınız.
 

https://islammedya.com/haberprint/istanbul-da-kanal-projesi-kapsaminda-yeni-konutlarin-insasi-basliyor--247675.html