İsrailli General: Şiddetin sorumlusu biziz

Kategori: FİLİSTİN - Tarih: 3 Kasım 2015 20:16
İsrailli General: Şiddetin sorumlusu biziz

İsrail Askeri İstihbarat Direktörü Tümgeneral Halevi, 'Batı Şeria'daki şiddetin sorumlusu İsrail'in politikalarıdır' dedi.

 

İsrail Askeri İstihbarat Direktörü Tümgeneral Herzi Halevi, Kudüs ve Batı Şeria'da son dönemde artan şiddet olaylarının sorumlusunun İsrail politikaları olduğunu itiraf ederek, bu politikaların yol açtığı öfke ve umutsuzluğun Filistinli gençleri şiddete ittiğini söyledi.

Haaretz gazetesinde yer alan habere göre, Halevi, birçok Filistinli gencin barış görüşmelerinin sonuçsuz kalmasından yıldığını ve 'kaybedecek bir şeyleri olmadığını düşünerek' bu saldırıları yaptıklarını söyledi.

Habere göre, Halevi ayrıca sosyal medyada Filistinlilerin eylemleriyle ilgili paylaşılan video ve fotoğrafların da gençleri 'İsraillilere saldırmaya' teşvik ettiğini söyledi.

Son haftalarda Kudüs ve Batı Şeria'da çıkan çatışmalarda 60'tan fazla Filistinli ve 10'u aşkın İsrailli hayatını kaybetti. İsrail ordusunun öldürdüğü Filistinlilerin sayısında büyük artış görülürken, sosyal medyada paylaşılan çok sayıda videoda da İsrail askerlerinin yaralı Filistinlileri sokak ortasında infaz ettiği görülüyor.

https://islammedya.com/haberprint/israilli-general--siddetin-sorumlusu-biziz-49859.html