Bin Ladin Belgeleri: El Kaide Lideri, Kendi Rüyasını Yorumladı

Kategori: İSLAM DÜNYASI - Tarih: 3 Kasım 2017 17:38
Bin Ladin Belgeleri: El Kaide Lideri, Kendi Rüyasını Yorumladı

El Kaide kurucu lideri Usame Bin Ladin’in Abbottabad’daki evine Mayıs 2011’de düzenlenen operasyonla ele geçirilen Bin Ladin’e ait özel belgeler yayınlandı.

Bir kısmı daha önce yayınlanan ‘Bin Ladin Belgelerinin’ yazı, resim ve bilgisayar verilerinden oluşan yüz binlerce parçalık yeni bölümü paylaşıldı.

Bazı belgelerin hassaslığı nedeniyle halen paylaşılmadığı belirtilirken Asya’nın Sesi Haber Merkezi, önceki bölümlerde olduğu gibi bu bölümde de yer alan önemli belgeleri okurları için Türkçeleştiriyor:

Usame Bin Ladin, kendi el yazısıyla kaleme aldığı not defterinde gördüğü bir rüyayı anlatıp ardından rüyasının ne anlama geldiğini yorumluyor.

Bin Ladin, rüyasında kendisini bir şehrin sınırında görüyor. İklim ve bitki örtüsü Asir Dağlarına benzeyen bir yerde olduğunu gören El Kaide Lideri, rüyasında Prens Nayif’i de gördüğünü yazmış.

Suudi Arabistan Prens, Naif’i askeri üniforma içinde gören Bin Ladin, (eski) Veliaht Prensin ‘kendisinin yanına geldiğini fakat savaşma isteği olmadığını, dostane yaklaştığını’ aktarıyor.

Rüyasında biraz sonra gelen birisine Ebu El Ferağ’ın getirilmesi isteğini ileten Bin Ladin, o sırada Prens’in oturduğunu ve şöyle söylediğini yazıyor: “Elbiselerimi ve ayakkabımı değiştirebileceğim bir yer var mı? Sıkıyorlar da.”

Ebu El Ferağ’dan Prens Naif’i dinlenmesi için güvenli bir yere götürmesini isteyen Usame Bin Ladin, daha sonra gördüğü rüyayı yorumlayarak şunları söylüyor: “Rüyanın, işlerin barışçıl yolla hallolacağı anlamına geldiğini ve ayakkabısını değiştirmek istemesinin de krallıklarının yok olacağına işaret ettiğini düşünüyorum. Allah en iyisini bilendir.”

Kaynak : Asyanınsesi

https://islammedya.com/haberprint/bin-ladin-belgeleri--el-kaide-lideri--kendi-ruyasini-yorumladi-212783.html