Beyaz Kasklar Sadece Can Kurtarmıyor

Kategori: ÖZEL HABER - Tarih: 16 Ağustos 2018 17:36
Beyaz Kasklar Sadece Can Kurtarmıyor

Beyaz Kasklar, başkalarını kurtarmak ve umut vermek için hayatlarını riske eden yerel topluluklardan 3.922 gönüllü arama kurtarma görevlisi.Suriye savaşı başladığından bu yana ortalama +104.933 binden fazla hayat kurtardılar..

Suriye iç savaşında çok sayıda kişinin hayatını kurtaran 'Beyaz kasklar' adlı Suriye Sivil Savunma gönüllülerinde yaklaşık 3 bin gönüllü görev yapıyor. Bu gönüllüler tamamen silahsız ve sadece bombardımanda yaralılara ve ölülere yönelik kurtarma çalışmaları yürütüyor.


 

Rejim bölgelerinde çalışması yasak olduğu için Beyaz Kasklar sadece muhaliflerin denetimindeki bölgelerde faaliyet yürütüyor ancak herhangi bir silahlı gruba bağlı olmadıklarını belirtiyorlar.Beyaz kasklar aynı zamanda Yangınlara müdahale ediyor.2012’nin sonunda Suriye’nin 8 farklı kentinde yaklaşık 100 merkez kuran 'Beyaz kasklar' (The White Helmets) görevi sadece bu kadar da değil..
Savaşın çocuklar üzerindeki pisikolojik etkilerinden azda olsa kurtulmalarını sağlamak için onları mutlu edecek ve sevindirecek bir çok faaliyet ve organizsyanlar düzenliyor.İşte o organizasyonlardan bir tanesi olan Suriye'nin Cisr eş Şuğur kentinde düzenlenen o etkinlikten kareler..

Rejim ve destekçilerinin Beyaz kasklar Sivil Savunma gönüllülerine bombalı saldırı yaptığı ve merkezlerinin herzaman hedefte olunduğu biliniyor.
Kaynak : ISLAH HABER

https://islammedya.com/haberprint/beyaz-kasklar-sadece-can-kurtarmiyor-225345.html