Genç İslami Müdafaa Lut kavmi afişlerinden beraat etti

GÜNDEM 31 Aralık 2015 15:56
Videoyu Aç Genç İslami Müdafaa Lut kavmi afişlerinden beraat etti

fffAnkara’nın bazı yerlerine eşcinsellerin öldürülmesi gerektiğini yazan afişler ile ilgili savcılık “kovuşturmaya yer olmadığına” karar verdi.

Kendilerini ‘Genç İslami Müdafaa‘ diye adlandıran grubun Ankara sokaklarına “Lut kavminin çirkin işini yapanı görürseniz, faili de mef’ulü de öldürünüz!” ifadelerinin yer aldığı afişler asmasıyla ilgili soruşturmada “kovuşturmaya yer olmadığı” belirtildi.

LGBTİ örgütlerinin suç duyurusuna gelen yanıtta, “Afişleri tespit edemeyiz” denilirken, katliam çağrısının İnternet Kanunu’nda ‘suç olmadığı’ yer aldı.

Kaosgl.org sitesinden Yıldız Tar’ın haberine göre, Ankara sokaklarına eşcinselleri hedef alan“Lut kavminin çirkin işini yapanı görürseniz faili de mef’ulü de öldürünüz” yazılı afişler asan Genç İslami Müdafaa grubu, gencislamimudafaa.com, kureselanaliz.com internet siteleri ve servis sağlayıcı hakkında suç duyurusuna yanıt geldi.

“Kaos GL” ve “Pembe Hayat” derneklerinin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Bilişim Suçları Bürosu’na asılan afişler ve internet sağlayıcısı hakkında suç işlemeye tahrik ile halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama suçlarından cezalandırma istemi reddedildi.

BAŞSAVCILIK: ABD İLE YAZIŞTIK, YASALARDA BÖYLE BİR SUÇ YOK

Cumhuriyet Başsavcılığı kovuşturmaya gerek olmadığına hükmettiği kararda, internet sitesinin San Fransisco, ABD’den yayın yaptığını ve Türkiye’de bir iletişim adresinin bulunmadığını belirtti. Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Bilişim Bürosu’nun incelemelerine göre, her iki internet sitesinin de Türkiye’de bir iletişim adresi bulunmuyor. Grubun internet sitesi gencislamimudafaa.com sitesine kureselanaliz.com’dan farklı olarak siteden kaynaklı sebeplerle ulaşılamıyor.

Başsavcılık, sokaklara asılan afişlerin hangi tarihte asıldığını ve MOBESE’lerle tespitinin mümkün olmadığını öne sürdü.

Suça ilişkin ABD ile de yazıştıklarını  belirten Başsavcılık, ABD yasalarında “sövme ve hakaret suçu” olmadığı için konum bilgisi alamadıklarını belirtti.

ff

NE OLMUŞTU:

Temmuz 2015’te, kendilerini ‘Genç İslami Müdafaa‘ diye adlandıran bir grup Ankara sokaklarına “Lut kavminin çirkin işini yapanı görürseniz, faili de mef’ulü de öldürünüz!”ifadelerinin yer aldığı afişler asmış ve yine kendilerine ait internet sitelerinden asılan afişlerin fotoğraflarını paylaşmıştı.

Müslümanların bu konuda sessiz kalmamaları gerektiğini ileri süren grup, internet sayfalarından “İslam’ın bu duruma kesinlikle müsaade etmediğini göstermek adına Tirmizi ve Ebu Davud da geçen bu Hadis-i Şerifi “Lut kavminin çirkin işini yapanı görürseniz, faili de mef’ulü de öldürünüz!” halkımız ile paylaştık. Temennimiz İslam’ın bizden istediği tavırı televizyonlarda hakkı haykıramayan hocalar yerine, Kur’an ve Sünnet ışığında öğrenmemizdir” diye yazmıştı.

Oda TV

Küresel Analiz Medya adına açıklama: Genç İslami Müdafaa’nın Hz. Muhammed (sav)’in sözünü afiş olarak asmasını haber yapmamızdan dolayı bize de soruşturma açılması tamamen hukuk dışı bir uygulama olup, bir örgütten farkı olmayan LGBT’lilerin çirkefliği olarak görüyoruz. Genç İslami Müdafaa’nın çalışmalarını haber olarak yayınlamaya devam edeceğiz.

ekran_resmi_2016-12-29_15.21.09

Kaynak : KureselAnaliz
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
...................
FES TURİZM