Gazze'de, İslami Cihad’ın Yaz Kampına 3 Bin Genç Katıldı

FİLİSTİN 5 Temmuz 2019 12:04
Videoyu Aç Gazze'de, İslami Cihad’ın Yaz Kampına 3 Bin Genç Katıldı

Filistin’de faaliyet gösteren İslami Cihad hareketinin askeri kanadı Kudüs Müfrezeleri’nin Gazze Şeridi’nde düzenlediği yaz kampı sona erdi.

“Onur Kampı-2” adı verilen ve iki hafta süren yaz kampına Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerinden 3 bin gencin katıldığı bildirildi.

İslami Cihad liderlerinden Halid El-Bataş, kampın tamamlanması münasebetiyle dün (4 Temmuz Perşembe) Gazze Şeridi sınırında düzenlenen törende yaptığı konuşmada, “Filistin’i ve Kudüs’ü koruyacak dönüş ve özgürlük nesli geliyor” dedi.

İşgal rejimiyle ilişkilerini normalleştiren Arap ülkelerine cevap vermek için toplandıklarını kaydeden El-Bataş, Kudüs’ü satmayacaklarını ve tüm güçleriyle koruyacaklarını, ellerinin tetikte olacağını söyledi.

Kudüs Müfrezeleri sorumlularından Tevfik Kanita da yaptığı açıklamada, yaz kampının eğitim ve eğlence amaçlı olduğunu, gençlere askeri becerilerin yanı sıra tiyatro, hitabet ve bilgi teknolojileri gibi konularda eğitim verildiğini belirtti.

Kanita, yeni nesillerin komploları başarısız kılacağını, fedakarlık ve özgürlük konusunda samimi olduğunu ifade etti.

Gazze Şeridi’nde faaliyet gösteren direniş grupları okulların tatilinden yararlanarak yaz aylarında gençleri işgal güçleriyle olası savaşlara hazırlamak amacıyla kamplar düzenliyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
FES TURİZM