Gazal Kurtuldu Ama, 16 kişilik aileden sadece o hayatta kaldı

SURİYE 29 Eylül 2016 09:11
Videoyu Aç Gazal Kurtuldu Ama, 16 kişilik aileden sadece o hayatta kaldı

Suriye'de Halep kentinde Rus uçaklarının ağır bombardımanı 4 katlı bir binayı enkaz yığınına çevirdi. 10 yaşındaki Gazal Kasım, enkazdan sağ çıkarıldı ancak annesi ve 3 kardeşinin de aralarında olduğu 16 akrabasını saldırıda kaybetti.


Rejimin ve Rus savaş uçaklarının Halep’in muhalif bölgelerine yönelik hava saldırıları devam ediyor. 10. gününe giren yoğun bombardıman rejimin kuşatması altında 17 bölgeyi hedef aldı. Toplam 34 kişi hayatını kaybetti. Ölüm vakalarının çoğu Şaar ve Meşhad mahallelerinde yaşandı.

Saldırılarda tahrip gücü yüksek 'sığınak delici' füzeler de kullanıldı. Şaar bölgesini hedef alan saldırıda 4 katlı bina yerle bir oldu. Olay yerinde aynı aileden 16 kişi hayatını kaybetti.

 


 

Gazal Kâsım ailenin enkazdan sağ çıkarılan tek bireyi. 10 yaşındaki kız çocuğunun 3 kardeşi, annesi ve diğer akrabaları enkaz altında can verdi. Kurtarıldığı sırada Gazal’ın başında bekleyen babası, olay anında evde değildi.

Enkaz altından ölü ve yaralı kurtarma çalışmalarını yürüten sivil savunma birlikleri şu ana kadar sadece 8 cenazeye ulaşabildi. Enkaz altında kalarak hayatını kaybeden diğer aile üyelerinin cenazelerine ulaşmak için çalışmalar devam ediyor.

Suriye’de Rusya ile ABD anlaşmasıyla 12 Eylül’de yürürlüğe giren ateşkes 19 Eylül’de sona ermişti. O tarihten bu yana Halep’in muhaliflerin denetimindeki doğu mahalleleri yoğun bombardıman altında tutuluyor. 106'sı çocuk 78'i kadın olmak üzere 400’den fazla sivil, bombardımanda hayatını kaybetti. Yüzlerce kişi yaralandı.

Kaynak : Al Jazeera
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
...................
FES TURİZM