Filistin'li Esirlerin Hayatı Hiçe Sayılıyor..

FİLİSTİN 19 Mart 2020 09:13
Videoyu Aç Filistin'li Esirlerin Hayatı Hiçe Sayılıyor..

İsrail Zindanlarında Esirlerin Hayatına Karşı Yapılan Saygısızlık Had Safhada

İsrail işgal rejimi zindanlarındaki koşullar, esirlere yönelik baskıcı uygulamalar ve korona virüsünden korunmak için gereken önleyici tedbirlerin sağlanmaması sürekli esirlerin yaşamlarının küçümsendiğini ortaya koymaktadır. 

Filistin Esirler Araştırma Merkezi medya sözcüsü Riyad el-Eşkar bugün (18 Mart Çarşamba) konuyla ilgili yaptığı bir açıklamasında şunları söyledi: İşgal yönetimi, durumun ciddiyetine ve korona virüsün hızla yayılmasına rağmen, hastalığın hapishanelere ulaşmasını önlemek için henüz gereken güvenlik önlemlerini almamıştır. Daha kötüsü, esirlerin hapishanelerin kantinlerinde bulunan temizlik malzemelerine ulaşmalarına da engel olmaktadır.

Yetkili açıklamasında, işgal yönetiminin, esirlerin en çok ihtiyaç duyduğu ve hastalığın hapishanelere bulaşma riskinin olduğu bir zamanda, enfeksiyona karşı hapishanelerde dezenfekte ve her türlü korumayı sağlamak yerine, esirlerin sabun ve şampuan dahil  temizlik malzemelerini satın almalarını yasaklayan bir karar çıkardığını söyledi.

El-Eşkar açıklamasında ayrıca şunları da belirtti: İsrail hapishanelerindeki esirler hiçbir zaman bu tarz yaptırımlara ve ihlallere boyun eğmeyecek. İşgal hapishanelerindeki koşullar şu an bir patlamanın eşiğindedir. Hapishane idaresi son zamanlarda verilen kararları geri çekmez ve esirlere karşı gereken tüm sorumlulukları yerine getirmezse durum daha da vahim bir hal alacak.

El-Eşkar, bağışıklığı zayıf olan hasta esirlerin serbest bırakılması için çağrıda bulundu. Zira bu hastaların virüs taşıyıcı konumda olduklarını, serbest bırakılmadıkları takdirde, cezaevinde haksız şekilde tutulan çocuklara, kadınlara, yaşlılara ve idari tutuklulara bulaşma tehlikesinin olduğunu da sözlerine ekledi.
 
Kaynak : Eilistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
...................
FES TURİZM