Filipinler’de 250 kişilik bir köy topluca Müslüman oldu

DÜNYA 14 Kasım 2018 23:19
Videoyu Aç Filipinler’de 250 kişilik bir köy topluca Müslüman oldu

Filipinler'deki Bantayan adasının iç kısımlarında yaşayan bir köy topluca İslam'a geçti.

Filipinlerde bir köy toplu olarak İslam dinine geçti. Törende duygusal anlar yaşandı.

11 Kasım 2018 Pazar günü İngiltere merkezli İslami Eğitim ve Araştırma Akademisi (iERA) ile işbirliği yapan Müslüman gönüllülerden oluşan bir ekip Filipinler'de bir köyün tamamının İslam'a dönüş yapmasına şahit oldu.

Filipinler'in Bantayan adasında bulunan Cebu şehrindeki Medine Camii imamı Ebu Bekir tarafından davet edilen İERA ekibi yanlarına aldıkları sosyal yardım paketleri ile birlikte ada şehrine gitti. Konvoyla birlikte adanın iç kısımlarında bulunan yerel köylülerle bir araya gelen ekip İslam dinini anlatmak için bir toplantı düzenledi.

Çoğunluğu Hristiyanlık dinine mensup insanlardan oluşan dinleyiciler sempozyum sonunda Ebu Bekir ve Esa Han'ın sözlerinden çok etkilenerek, İslam ve Hristiyanlık arasındaki benzerlikler hakkında konuştular. Gerçek Hristiyanlıkta da Hz. İsa'nın ibadetin "Yalnız Yüce Allah'a ibadet etmek" mesajı verdiğini söylediler.

İERA ekibi yaptıkları konuşmada, "Bunun sonucunda ve Yüce Allah'ın izniyle, bütün köy aynı anda İslam dinine geçti. Bütün köyün toplu olarak İslam'ı kabul ettiği anlar duygu yüklü idi." dedi.

Ebu Bekir, köydeki Medine Mescidi'ni inşa etmiş ve 20 yılı aşkın süredir katıldığı sosyal yardım çalışmaları sayesinde yerel bir Müslüman topluluğu kurmuş. Cebu adasındaki çevre köylerde yaşayan insanlara İslam hakkında bilgiler verdiği yerel bir İslami radyo istasyonu işletiyor ve bu yolla 40'tan fazla yeni Müslüman topluluk inşa etmiş.

Kaynak : Dünya Bülteni
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
...................
FES TURİZM