Fanatik Yahudi İşgalciler Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

FİLİSTİN 3 Mart 2019 21:18
Videoyu Aç Fanatik Yahudi İşgalciler Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Fanatik Yahudi işgalcilerden oluşan gruplar bu sabah (3 Mart Pazar) işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında El-Mağaribe Kapısı’ndan girerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Yerel kaynaklardan elde edilen bilgiye göre, Mescid-i Aksa’ya giren Yahudi yerleşimcilerden başka gruplar da baskına hazırlanıyor.

Kaynaklar, baskına katılan Yahudi yerleşimcileri himaye için geniş çaplı güvenlik önlemleri alan işgal güçlerinin Mescid-i Aksa’yı adeta askeri kışlaya dönüştürdüğünü söyledi.

İşgal güçlerinin baskın boyunca Mescid-i Aksa’nın avlusunda Yahudi yerleşimcilere eşlik ettiği kaydedildi.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
FES TURİZM