Düştüğü yerden kaldırılmayan adam öldü

DÜNYA 27 Ocak 2022 13:07
Videoyu Aç  Düştüğü yerden kaldırılmayan adam öldü

Paris'te soğuk hava nedeniyle yere yığılan Rene Robet, hipotermi geçirerek hayatını kaybetti. 9 saat boyunca yerde uzanan fotoğrafçıya kimse yardım etmedi.

BFMTV'nin haberine göre 84 yaşındaki Robert, 18 Ocak akşamı saat 21 civarında oldukça kalabalık Turbigo Sokağı'nda yürürken düştü. Düştüğü yerden kalkamayan ve kaldırımda yüzüstü yatan Rene Robert'in yardımına yaklaşık 9 saat kimse gelmedi.

HİPOTERMİDEN ÖLMÜŞ
Bir evsizin sabah 6 civarında polise haber vermesinin ardından kafa travması ve hipotermiyle Cochin Hastanesine kaldırılan Rene Robet'in yaşamını yitirdiği belirlendi.

KİMSE MÜDAHALE ETMEMİŞ
Robert'in arkadaşı gazeteci Michel Mompontet, basına yaptığı açıklamada, fotoğrafçının yere düştüğü noktanın dükkanlar, barlarla dolu fazlasıyla kalabalık bir sokak olduğunu ancak yoldan geçenlerin yerde yatan Robert'e kayıtsız kaldığını belirtti.

Fotoğrafçıyı sokaktan geçenlerin kayıtsızlığının öldürdüğünü dile getiren Mompontet, "Yerde yatan birini görseydim, ben de duracağımdan yüzde 100 emin değilim." ifadesini kullandı.

HİPOTERMİ NEDİR?
Vücut ısısının 35 derecenin altına inmesi anlamına gelen hipotermi, vücudun uzun bir süre boyunca üretebileceğinden daha fazla miktarda ısı kaybetmesi sonucunda oluşur. Soğuk havada uzun süre korumasız kalan kişilerde hipotermi sık görülen bir sorundur.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL