ÇİN DOĞU TÜRKİSTAN’DA SON 3 YILDA 234 ADET HAPİSHANE İNŞA ETTİ

DOĞU TÜRKİSTAN 12 Nisan 2019 13:05
Videoyu Aç ÇİN DOĞU TÜRKİSTAN’DA SON 3 YILDA 234 ADET HAPİSHANE İNŞA ETTİ

Çin Yönetiminin işgali altındaki Doğu Türkistan’da son 3 yılda 234 adet yeni hapishane inşa ettiği bildirildi...

Doğu Türkistan’da insan hakları ihlalleri ile ilgi haberleri ile bilinen bitterwinter.org haber sitesinin verdiği habere göre, Doğu Türkistan’da mevcut hapishanelerin yetersiz kaldığı ve yeni tutuklu ve hükümlüler için mevcut Hapishanelerin kapasitelerinin arttırılmasının yanısıra son 3 yıl içinde 234 yeni hapishane inşa edildiği bilgisi yer alıyor.

Müslüman Tutuklular Çin’in Merkezine Naklediliyor

Doğu Türkistan’daki mevcut Hapishaneler ile Çin Nazi Kamplarının her gün biraz daha sayıları artan tutuklular için yeterli gelmediği, bu nedenle Uygur Müslümanlarının ve hükümlülerin Çin’in merkezindeki iç bölgeleride bulunan Hapishanelere nakledilmekte olduğu haberler Özgür Asya radyosu başta olmak üzere dış basına da yansımıştı. Sitede yer alan bilgilere göre sadece Doğu Türkistan’ın Gulca ilinden toplam 10 bin Uygur Mahkumun Çin’in iç kesimlerine özel tren seferleri ile nakledildiği açıklanıyor.

Amaç : Müslümanları Çin’in İç Bölgelerinde Yok Etmek

Uzmanlar ve bazı Araştırmacılara göre Çin’in Doğu Türkistanlı Müslüman Uygur mahkum ve tutukluların Çin’in merkezine nakletmelerindeki esas amaçlarının Müslüman soykırımlarını bir an önce gerçekleştirmek ve bunun yanında bu mahkumların ileride kendilerine kin beslemelerini önlemek olduğu noktasında birleşiyorlar.

Kaynak : bitterwinter.org - UYHAM
Kaynak : UYHAM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
...................
FES TURİZM