Çin, Uygurları 24 saat gözetliyor

DOĞU TÜRKİSTAN 25 Mart 2019 13:06
Videoyu Aç Çin, Uygurları 24 saat gözetliyor

Milyonlarca Doğu Türkistanlı Müslümanı toplama kamplarında tutan ve İslam’ın bölgede yok edilmesi için her türlü çabayı gösteren Çin yönetimi, Uygurları gözetlemek için teknolojiyi kullanıyor.

Milyonlarca Doğu Türkistanlı Müslümanı toplama kamplarında tutan ve İslam’ın bölgede yok edilmesi için her türlü çabayı gösteren Çin yönetimi, Uygurları gözetlemek için teknolojiyi kullanıyor.

Uygurlara karşı olarak yürütülen izleme ve gözetleme faaliyetlerini anlatan Doğu Türkistanlı öğretim üyesi Prof. Dr. Abdülreşit Celil Karluk, “Çin bütün teknolojik aygıtlardan istifade ederek oradaki insanların tam anlamıyla 24 saat izliyor. 2017’den itibaren hiçbir özgürlük kalmadı. Çin’in aslında Doğu Türkistanlılara yönelik izleme ve kayıt altına alma, fişleme faaliyeti devam ediyor. Çin sınırları içinde kabul edilmiş milletler içerisinde en büyük olanlarda Doğu Türkistanlılar. Bu nedenle Çin Komünist Partisi bölgeye girdiği andan itibaren bu fişleme ve izleme işleri başladı. Öncelikle hedef kitleler belirlenir ve ona göre hareket edilir” dedi.
Kaynak : yeni akit
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
...................
FES TURİZM