Çin, markasında isim değişikliği yapacak

ASYA 26 Ağustos 2021 10:02
Videoyu Aç Çin, markasında isim değişikliği yapacak

2021'in 3. çeyreğinden itibaren Xiaomi Mi serisi ürünlerin adı değiştirilecek. Xiaomi Mi markasından vazgeçiyor. İşte detaylar!


Xiaomi yeniden markalaşma politikasının bir sonucu olarak, Mi ürün serisi için bir isim değişikliği açıkladı. Çinli üreticinin Mi 11T akıllı telefonlar da dahil olmak üzere gelecek sürümleri sadece "Xiaomi" adına sahip olacak.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, daha önce akıllı telefonlar da dahil olmak üzere kendi tüketici elektroniği için kullanılan Mi markasından yavaş yavaş vazgeçecek. Bunun yerine, bu yılki Mi 11 gibi amiral gemisi akıllı telefonlar gibi gelecekteki ürünler sadece Xiaomi adını kullanacak.

Xiaomi ve Redmi markalarında durum ne olacak!

Xiaomi, Redmi markasının ise aynı kalacağını özellikle açıklığa kavuşturuyor. Bu, Xiaomi markasının artık üst düzey ürünler üreteceği ve Redmi markasının "popüler" akıllı telefon modelleri için kaldığı anlamına geliyor. Şirkete göre, Xiaomi ürünleri "teknolojinin zirvesini temsil ediyor ve harika bir deneyim sunuyor", Redmi ürünleri ise "makul bir fiyata büyük yenilikler getiriyor ve daha genç bir kitleye yöneliyor."

Xiaomi, Redmi markasını kullanmaya devam edeceğini vurguladı. Böylece şirket, farklı elektronik tüketicilerini hedefleyen iki ürün hattının var olacağını kabul etti.

Xiaomi tarafından yapılan açıklama şöyleyi; bu değişiklik, küresel pazardaki varlığımızı pekiştirmeye ve marka ile ürünleri arasındaki algı açığını kapatmaya yardımcı olacaktır. Bu değişikliklerin tüm varlık bölgelerinde tam olarak uygulanması biraz zaman alabilir."

Mi markası Batı pazarlarında, muhtemelen okumayı ve telaffuz etmeyi kolaylaştırmak için yaygın olarak kullanıldı. Aslında Mi 11 gibi telefonlar zaten Çin'de Xiaomi 11 olarak adlandırılıyordu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL