Çeçen muhaliflerin ailelerine işkence ve tecavüz

KAFKASYA 28 Ocak 2022 11:57
Videoyu Aç Çeçen muhaliflerin ailelerine işkence ve tecavüz

Çeçenistan'da Rusya destekli Ramazan Kadirov yönetiminin, bir Çeçen muhalifin aile üyelerine işkence ve tecavüzde bulunduğu ortaya çıktı.


Rusya destekli Ramazan Kadirov yönetimine bağlı isimlerin, bir Çeçen muhalifin aile üyelerine işkence ve tecavüzde bulunduğu ortaya çıktı.

Türkiye'de yaşayan Çeçen muhalif Hasan Halitov, sosyal medya üzerinden, kendisine gönderilen tehdit mesajlarını yayınladı.

Halitov'a tehdit mesajlarını atan ismin, Kadirov'a yakınlığıyla bilinen Çeçenistan Meclis Başkanı Magomed Daudov'un yardımcısı olan polis Kuduzon Rizvan olduğu belirtildi.

Halitov'a gönderdiği mesajlarda Rizvan'ın, Halitov'un kız kardeşinin alıkonulduğunu ve kendisine tecavüz edildiğini söylediği, Halitov'u kız kardeşine tecavüz ettiği anların görüntülerini internette ve televizyonda yayınlamakla tehdit ettiği kaydedildi.

Çeçenistan'daki Kadirov rejiminin, kendisine muhalif olan kişilerin ailelerini alıkoyduğu, işkence ve tecavüzde bulunduğu biliniyor.

Geçmişte de Halilov'un yaşadığı duruma benzer birçok olay yaşanmıştı.
Kaynak : Mepa News
1000
icon
Hüseyin 1 Şubat 2022 01:12

Olüm haktır elbet, ramazan kadirov ada sıra gelecek

0 0 Cevap Yaz
Demir Ören 29 Ocak 2022 12:52

Hani bunlar muslumandi ,utanmadan sakalda bırakmış kukla Kadirov , bunların hepsi İslami görünüp İslam'a saldirmak içindir,. Ruslar ne ise onlarda onun gibi Kâfirdir.

0 0 Cevap Yaz


Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL