ASİM BAŞKANI SURİYELİLERE ÇAĞRI YAPTI: "EVLERİNİZDEN ÇIKMAYIN, İŞYERLERİNİZİ AÇMAYIN"

SURİYE 28 Şubat 2020 01:45
Videoyu Aç ASİM BAŞKANI SURİYELİLERE ÇAĞRI YAPTI: "EVLERİNİZDEN ÇIKMAYIN, İŞYERLERİNİZİ AÇMAYIN"

Adana Sivil İnisiyatif Meclisi (ASİM) Başkanı Mahmut Eraslan, Rus Uçaklarının bombardımanı sonucu 22 askerin hayatını kaybetmesi üzerine, Suriye'li misafirlere yönelik bir çağrıda bulundu.

ISLAH HABER HABER MERKEZİ-  Aralarında İHH, İMH, İlim Yayma Cemiyeti, Davet ve Kardeşlik Vakfı, Medeniyet Vakfı ve benzeri onlarca dernek ve vakfın yeraldığı ve birlikte hareket ettiği Adana Sivil İnisiyatif Meclisi (ASİM)'nin başkanlığını yürüten Mahmut Eraslan az önce Suriye'li mültecilere yönelik bir çağrıda bulundu. Eraslan whatsapp gruplarından paylştığı çağrısında, ortamın gergin olduğunu gerekçe göstererek "Suriye'li kardeşlerimiz bugün evlerinden çıkmasın, işyerlerini açmasın." dedi.

ASİM Başkanı Mahmut Eraslan açıklamasında bölgenin hassas bir süreçten geçtiğine işaret ederek, bazı olayların provakasyon peşinde olan çevrelere fırsat tanıyabileceğini ve buna meydan vermemek adına herkesin ve her kesimin duyarlı olması gerektiğine vurgu yaptı. Eraslan yaprığı çağrıda ayrıca "Kalleş Rus saldırısında hayatını kaybeden askerlerimize yüce Allah'tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağolsun." dedi.
Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
...................
FES TURİZM