Arnavutluk'ta 6.4 büyüklüğünde deprem: En az 6 ölü

DÜNYA 26 Kasım 2019 11:57
Videoyu Aç Arnavutluk'ta 6.4 büyüklüğünde deprem: En az 6 ölü

Arnavutluk'u sarsan 6.4 büyüklüğündeki depremde, ilk belirlemelere göre en az 6 kişi hayatını kaybetti, 150'den fazla kişi de yaralandı.

Arnavutluk'u sarsan 6.4 büyüklüğündeki depremde, ilk belirlemelere göre en az 6 kişi hayatını kaybetti, 150'den fazla kişi de yaralandı.

Yerel saatle 04.00 civarında yaşanan ve merkez üssü Dıraç kentine bağlı Şayak'ın 6 mil kuzeybatısı olan deprem, yerin 10 kilometre derinliğinde meydana geldi. Sarsıntı komşu ülkelerde de hissedildi.

Ölenler arasında, Kurbin kentinde panik halinde evinin balkonundan atlayan bir kişi bulunuyor. Halen enkaz alında kurtarılmayı bekleyenler olduğundan ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

Deprem sonrası başkent Tiran'a 40 km uzaklıktaki Dıraç'ta ve çevresinde bazı binalar yıkıldı, bölgede ağır hasarlar oluştu.

En az 300 güvenlik personeli arama kurtarma çalışmaları için afet bölgesine sevk edildi. Artçı sarsıntılar da devam ediyor.


Euronews Albania@EuronewsAlbania

Powerful earthquake in 🇦🇱, Ministry of Health says 150 people have been injured. Situation is bad in Thumana.

Embedded video
51
8:45 AM - Nov 26, 2019
Twitter Ads info and privacy

70 people are talking about this

Bir ayda ikinci kez yaşanan deprem sonrası çok sayıda kişi evlerini terk ederek dışarıdaki bekleyişini sürdürüyor. Eylül ayında, 'son 30 yılın en büyük depremi' olarak o tarihte kayıtlara geçen 5.6 büyüklüğündeki deprem de 70 kişi yaralanmıştı.


REUTERS/Florian Goga
Kaynak : euronews
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
FES TURİZM