Arap Koalisyonu Husilerin Suudi Arabistan'a gönderdiği İHA'ları düşürdü

YEMEN 5 Ağustos 2019 23:23
Videoyu Aç Arap Koalisyonu Husilerin Suudi Arabistan'a gönderdiği İHA'ları düşürdü

Arap Koalisyonu, İran destekli darbeci Husi milislerinin Suudi Arabistan’daki sivil havalimanına gönderdiği iki insansız hava aracını (İHA) düşürdüklerini açıkladı.

Arap Koalisyonu Sözcüsü Albay Turki el-Maliki konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan Hava Kuvvetleri’nin bu sabah saatlerinde İran destekli terörist Husi milislerce Suudi Arabistan sivil havalimanlarına gönderilen iki İHA’yı düşürdüğünü duyurdu.

Albay el-Maliki açıklamasında, terörist Husi milislerinin Yemen’in geçici başkenti Aden’de IŞİD ile yakın işbirliği ve koordinasyon halinde olduktan sonra eşzamanlı saldırı yöntemini kullanamaya başladığını aktardı.

Sözcü, Husi milislerinin amacının sivillerin kullandığı havaalanlarını hedef almak olduğunu belirterek, bu tarz davranışların uluslararası insancıl hukukun ihlali ve savaş suçu olduğunu ifade etti. Maliki açıklamasında, Koalisyon’un hedefinin sivilleri korumak olduğunu ifade ederken, askeri operasyonlarda her zaman sivillerin hedef alınmaması için tüm gayretin gösterildiğini belirtti.
Kaynak : Şarku'l Avsat
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
FES TURİZM